Öğretmen , Memur , Emekli Maaşları

Öğretmen , Memur , Emekli Maaşları

Öğretmen atamalarının yapılacağı şubat ayında gözler Milli Eğitim Bakanlığına çevrildi. Açıklamalarda gelen şubat ayına ilişkin öğretmen atamalarının sayısı 30 bin olarak geçiyor. Bu zaman zarfında eğitim sisteminde çeşitli değişiklikler yapılarak eğitim kalitesinin arttırılması ve öğrencilerin daha sistematik ve anlaşılır şekilde eğitim alması ve öğretmen maaşlarının arttırılması planlanıyor. Yeni sistemin getirdiklerine değinecek olursak eğer, artık öğrenciler okula gitmediği günlerde kaçırdığı dersleri internet eğitim sistemi üzerinden birebir takip edecek ve konularla ilgili hem görsel hem işitsel olarak eğitim almış olacaktırç Bu sayede okulda ki işlenen konuyla alakalı yardımcı kaynaklardan da çok rahat bir şekilde faydalanacaktır.


Ülkemizde seçimlerin yaklaştığı şu tarihlerde önemli konulardan bir taneside seçimden sonra ve 2016 yılı için memur maaşları zamlarındaki artışın ne kadar olacağıdır. Bu oranları belirlemek için memur sendikalarının yaptıkları çalışmalar hızla devam etmekte ve hükümet kurulduktan sonra bu konuları görüşmek için masaya oturacaklardır.Milyonlarca gencin bir umut kapısı olarak beklediği ve yıllardır kamu kurumlarına girmek için atanmayı bekleyen işsiz gençlerin gözleri seçimden sonra yapılacak olarak merkezi atama için umutla beklemektedir.

Aynı zamanda emeklilerinde unutulmadığı şu dönemlerde emekli maaşlarınında artış söz konusu olmaktadır. Sağlık ve hastane masraflarında muaf tutulmak istenen emekliler için çalışmaların devam ettiği ve kurulacak olan hükümet ile bu konuların görüşülmesi planlanmaktadır. Aldıkları maaşların büyük bir kısmını sağlık harcamalarında ve ilaç masraflarında kullandığını dile getiren emekliler bu konuda seslerini duyurmak için sendikalar ile birlikte oturup karar almaktadırlar. Kısa zamanda da çalışmaların tamamlanması hedeflenmektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ