Öğretmen Maaşlarına Zam Geldimi

Öğretmen Maaşlarına Zam Geldimi

2016 yılında yapılması planlanan ve haklarının iyileştirilmesi için çeşitli çalışmalar yapılacak olan öğretmenler yeni yılın ilk maaşlarında zamlı aldıkları için yüzleri güldü. Maaşların yapılan zam ve nöbet ücretlerinin artması ile haklarını aldıklarını ve iyileştirme kapsamında olan bu çalışmanın daha önce yapılması gerektiği konusunda isteklerini dile getirdiler.

Öğretmenlerin maaşların yapılan olan zamlarının oranlarında da kıdem ve çalışma yılına göre artışların yapıldığı ve ortalama olarak maaş zamlarının 200 – 450 tl arasında olduğu ve nöbet ücretlerinde ise saatlik nöbet ücretinin artış olduğunu ve bazı sosyal hakların arttırıldığı konusunda çalışmalar yapıldı. Bu konuda ilerleyen zamanlarda da yılın ilk altı ayı içerisinde bütün çalışmaların tamamlanacağı konusunda sizlere bilgi vermekteyiz.


Öğretmenlerin maaşlarının uzun zamandır artış olmadığı ve nöbet ücretlerinde haksızlık yapıldığı için bu konudaki zamların yıllar önceden belli beklendiği ve kendilerine çeşitli hakların verilmesi gerektiğini düşünmektedirler. Ayrıca 2016 yılında atanacak öğretmenleri için geçerli olacak olan stajyer öğretmenlik uygulanmaktadır. Bu süre zarfında uzman bir öğretmen ile derse girecekleri ve öğrenciler ile daha kolay anlaşmları ve kaynaşmaları konusunda kolaylık olacağını uygulama kapsamında yer alması düşünülüyor.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ