Öğretmen Maaşların Artış Ne Kadar, Öğretmene Maaşların Son Durum

Öğretmen Maaşların Artış Ne Kadar, Öğretmene Maaşların Son Durum

Öğretmen atamalarına sayılı günlerin kaldığı şu günlerde ülkemizde bir hareketlilik ve öğretmenler olacak adayları bir heyecan sardı. Bu büyük günü bekleyen milyonlarca adayın heyecanla beklediği güne sayılı günler kaldı. Yapılacak olan atamalardan son durumlarında yapısı değerlendiren uzmanlar açık kadro ve yeni açılacak kadroların planlanması ve bu konuda detaylı raporların hazırlanması konusunda araştırmalar devam etmektedir.

Yapılacak olan Şubat atamalarında atanacak olan öğretmenlerin sisteminde değişiklik ve stajyer öğretmenlik söz konusu olmaktadır. Yeni atanacak öğretmenlerin sınıflarına ve okullarına adapte olmaları için stajyer öğretmenlik sistemi getirilmiş olup, aynı zamanda bu dönemde başka bir tecrübeli bir öğretmen ile birlikte derslere gireceklerdir. Öğrencilerin hem derslerine, okuluna sınıflarına ve öğretmenlerine çabuk ve kolay ısınabilmesi ve her öğrenciye ayrılacak olan vaktin daha fazla olması için bu konuda bir çalışma yoluna gidilmektedir. Ayrıca öğretmenleri stajyerlik deneyimleri ise onlarında tecrübe kazanması ve okulla alışmaları ve öğrenciler ile geçirecekleri vakit konusunda diğer öğretmenle birlikte çeşitli aktiviteler yaparak öğrencilerin okula ısınmasını ve arkadaşları ile kolay adepte olması konusunda bir uygulama olacaktır.


Öğrencilerin daha fazla öğretmenleri ile vakit geçirmeleri ve daha fazla kendileri ile ilgilenildiğini hissedilmesi hususunda öğrenciler de bundan mutluluk duyup, derslerine ve okula daha bir sıcak yaklaşım ile okula gelme istekleri ve okulda vakit geçirme konusunda öğrenciler ile zaman geçirmesi konusunda artış olacaktır. Ayrıca öğretmenlerin bu konuda öğrenciler ile faaliyetler ve çalışmalar yapmaları, birlikte eğitim adına çalışmalar ve düzenlemeler konusunda onların fikirlerini değerlendirmek ve proje ve düşünlerini faaliyete geçirebilmeleri konusunda çalışmaları devam etmektedir. Öğretmenlerin nöbet ve maaş ücretleri konusunda ise artışların yapılacağı ve nöbet saatlik ücretlerinin arttırılması ve haklarının tam olarak verilmesi söz konusudur.

Öğretmenlerin maaşlarında artışların söz konusu olduğu şu dönemlerden gerekli açıklamaları ilerleyen zamanlarda daha detaylı bilgi vermek ve sizlere net haberleri ulaştırmak için bizleri takipte kalmanızı tavsiye ediyoruz.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ