Öğrencilere Cep Telefon Uyarısı

Öğrencilere Cep Telefon Uyarısı

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından derslerin tam olarak ve müfredatın belirlenmediği ve derslerin tam anlamıyla başlamadığı şu sıralarda öğrencilerin boş vakitlerini cep telefonlarıyla uğraşarak geçiren öğrencilere artık ceza geliyor.

Okul ve ders sırasında cep telefonlarıyla uğraşan, oynayan, fotoğraf çeken, sosyal medya hesaplarını inceleyen öğrencilerin cep telefonları ellerinde alınarak okul idaresine teslim edilecektir. Aynı zamanda 1 – 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası da alacak öğrenciler artık bundan sonra cep telefonu kullanımına dikkat etmek zorunda kalacaklar. Sadece belirli zamanlar ve okul ihtiyaç duyulduğu saatler cep telefonu ve internet kullanımına izin verilen aralıklarda kullanabileceklerdir.


Yeni eğitim dönemiyle birlikte gelen disiplin cezalarını hafife alıp okul çeşitli davranışları sergilemek, arkadaşlarına şaka amaçlı eğlence amaçlı oyunlar düzenlemek, yasaklanmış olan çeşitli araç ve gereçleri bulundurmak ve dersin akışını bozacak davranışlar sergilemek ve öğretmenin koyduğu bazı kuralları çiğnemek öğrencilerin disiplin cezası almasında başta gelmektedir.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ