Merkez Bankası Teknisyen Alımı

Merkez Bankası Teknisyen Alımı

Merkez bankası uzun zaman aradan sonra personel alımı yapmaktadır. Çok eski bir devlet bankası olan merkez bankası uzun zaman personel alımı yapmamaktadır. Sene sonunun gelmeysiyle birlikte açık kadro ve pozisyonları doldurmak amacıyla bünyesine teknisyen alımı yapacaktır. Başvuru detayları ve başvuru ile ilgili evrakların merkez bankası resmi sitesinde yer alacağı ve başvuruların www.tcmb.gov.tr internet sitesinden 14.12.2015 (saat: 10:00) – 31.12.2015 (saat: 17:30) tarihleri arasında yapılacağını bildirmiştir. Şahsen ve posta ile yapılacak olan başvuların kabul edilmeyeceği ve internet sitesinde son güne kalanlar için başvuruda hata olmasından sorumlu olmadıklarını belirtmiştir.

Merkez bankasının yapacağı personel alımında adayların 2014 Kpss puanın olması ve son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından büyük olmamak şartı aranmaktadır. Aynı zamanda erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak gerekmektedir.


Alım yapılacak olan kadro ve bölümlere ilişkin detaylı tablo aşağıda görülmektedir.

Önlisans Programları Mülakata çağrılacak aday sayısı
İklimlendirme-Soğutma Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 14
Elektronik Teknolojisi 14
Basım ve Yayın Teknolojileri 18
Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi 4
Elektrik 11

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ