Memurların 2016 Zamları Ne Olacak

Memurların 2016 Zamları Ne Olacak

Son yıllarda sürekli tartışma konusu olan ve gündemlerden düşmeyen memurların maaş zamları ne olacak sorusu bütün çalışanların merakla beklediği bir konudur. Aynı zamanda yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte de yapılacak olan zamların belirlenmesinde ve gerekli çalışmaların yapılmasında gözler kurulacak olan hükümete çevrilmektedir.

Yapılan olan memur zamlarının ve haklarının iyileştirilmesi konusunda hazırlıklarını yapan sendikalar ve çeşitli kuruluşlar en kısa zamanda hazırladıkları raporları ve istedikleri zam miktarlarının hükümet ile görüşülmesi ve kısa zamanda netice alınması belirtmektedirler. Merakla beklenen soruların cevaplarını kısa zamanda görüşmelerin neticesinde çıkacak olan haberleri en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda memurların çeşitli hakların istenilmesi konusunda da sendikalar ısrarcı olacaklarını ifade etmektedirler.


Memurların yapılacak olan görüşmeler neticesinde zamların % 7 -10 arasında bir rakam olması ve çeşitli sosyal haklarının arttırılması konusunda beklentileri olmaktadır. Ayrıca yeni kanunda belirtilen asalet tastiğinin süresinin 5 yıla çıkarılması konusundan bu sürenin daha az bir zamana indirilmesi ve tayinler hakkında çeşitli iyileştirilmelerin ve kısa zamanda yapılmasının görüşülmesi memurların en öncelikli isteklerinden biridir. Gelecek olan haberlere göre kısa zamanda sizlere duyuracağız.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ