Memur Anestezi Tekniker Maaşı

Memur Anestezi Tekniker Maaşı

Anestezi teknikeri, her türlü ameliyatta hastanın uyutulması ile ilgili tıbbi yöntemleri uygulayan ve anestezi ve reanimasyon doktoruna yardımcı olan tıp teknisyenidir.

Anestezi teknikerleri ayrıca ameliyat için anestezide kullanılacak her türlü araç ve gereci kontrol ederek operasyona hazır bulundurur, hastayı uyutmak için ilaçları hazırlar, hastayı monitörizasyon için hazır eder ve hastanın anestezisine ilişkin anestezi kayıtlarını tutar.


Çalışma ortamlarından bahsedecek olursak, son derece yüksek sterilize ameliyathane salonlarında 08.30 – 17.00 saatleri arasında çalışırlar. Ayrıca devlet memuru olarak kamu hastanelerinde çalışan anestezi teknikerleri 24 veya 16 saat esasına göre nöbetli sistemlerde de çalışabilmektedirler.

Anestezi teknikerleri maaşı kamu hastanelerinde kıdem dercesine göre 2,500 – 3,300 TL arasında olmaktadır. Bu personellerin sağlık çalışanı olduğundan çeşitli imkan ve olanaklardan faydalanmaktadır. Çeşitli sağlık sigorta indirimleri ve sosyal haklardan yararlanıp, çeşitli tazminalardan faydalanılmaktadır. Ayrıca vardiya usülü olduğundan gece ve gündüz çalışma sistemi uygulanmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. merı dedi ki:

    ataması az 90 alırsan anca kamuda calışıyorsun amelıyathanede 1 kısı ıhtıyacı oluyor ancak hemsireler her bi yerde var acil de att lerın yerıne onlar calısıyır ne sacma

  2. ayse dedi ki:

    Kesinlikle gidilmesi gereken bir bolum.

BİR YORUM YAZ