Matematik Öğretmeni Maaşları

Matematik Öğretmeni Maaşları

Matematik öğretmeni kutsal görevlerin başında geliyor. Matematik öğretmeni maaşları açıklamalı olarak göstereceğiz. Matematik dersini veren öğretmenler, ilköğretim ve lise olarak arasında bir maaş ayrımı yapılabilir. Bu şekilde doğu ve batı da görev yapan öğretmenler, maaş farkları almaktadır. Ek ders ilavesi aldığı zaman maaş farklarının çok olduğunu söylemek mümkündür.

Matematik dersi, temel eğitimin ilk adımıdır. Her yerde karşımıza çıkan, lise, üniversite ve hayatın her yerinde bizlere yardımcı olmaktadır. İşte böylesine önemli görevi üstlenen öğretmenler, aylık almış olduğu maaşları inceleyeceğiz. Maaşlar arasında ki farkları örneklemeler ile sizlere gösterdik. Bu farklara ilişkin net rakamları sizlere yazımızın en altında sunacağız.


Matematik öğretmeni maaş 9/1 derecesinde yeni başlayan bir öğretmen 2.254 TL maaş almaktadır. Bu maaşın ilk başlangıç derecesi olan öğretmen olduğunu unutmayınız. Ayrıca buradaki maaşa, asgari geçim indirimi eklenmemiştir. Sebebi ise, evli, bekar veya çocuklu öğretmenler için farklı ücret olduğundandır. Maaşa ek ders ücreti eklenmiştir.Öğretmenlerin dereceleri arasında ortalama 10 ile 30 TL fark vardır. 20 senelik öğretmen 200 ile 600 TL arasında yeni başlayan ile maaş farkı bulunmaktadır.

Özetlemek gerekirse, matematik öğretmeni 5/3 derecesinde, 2.334 TL + %4 ocak zammı + asgari geçim indirimi + ek dersler ile birlikte ortalama 2570 TL net maaş almaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. MEHO dedi ki:

  5 yıl oku eğitim fakültesinin en zor branşını oku. eğitim diye ta vana git oku. adamlar batıda fen edebiyat okusun. bir siyasi ayak el uzatsın millete formasyon dağıtsın para karşılığı senden daha kısa sürede mezun olup 4 yıl artı formasyonu da okudukları süre içerisinde alsınlar. HEDEF BENMİYİM! (ALLAH BELANIZI VERSİN. ZEHİR ZIKKIM OLSUN. ALDIĞINIZ PARALAR GÖZÜNÜZE DİZİNİZE DURSUN. SİZİN HUKUK SİSTEMİNİZ DE ÇIKSIN.)

  1. isab dedi ki:

   meho kardeşim sen kendi işine bak bu tarz düşünceler ve kıyaslamalar hayatının her alanında seni bunalıma sokar ayrıca bedduanın negatifliği hayatını zehir eder benden söylemesi ha bu arada fen fakülteleri aşırı derecede zor ama siz 5 yılda sadece lise matematiği görüyorsunuz bu da senin kıskançlığını bir nebze de olsa azaltır umarım bol şans diliyorum.

 2. kudret dedi ki:

  Kutsal mesleğin karsiligi bu mu

 3. Betül dedi ki:

  matematik öğretmenleri bu kadar emeğinin karşılığında bu maaşı almamalıdır…Daha fazla almalıdırlar…

 4. ece dedi ki:

  BN ANASINIFI ÖĞRETMENLİĞİ İSTİYORUM HM ÇOK KOLAY HMDE MAAŞI YÜKSEK 😀

 5. ali hoca dedi ki:

  ben lisede çalışıyorum. matematik öğretmenleri yaptıkları işe göre çok az alıyor.

  1. remziye dedi ki:

   bişey sorabilir miyim bende matematik bölümü okumak istiyorum fakat ormasyon kalktı diyolar doğru mu?

   1. Fizikci dedi ki:

    Formasyon kalkmaz kardes . Dönem dönem veriliyor . Iyi takip edersen ve notlarin geçer olursa kesinlikle alirsin .

 6. aslıhan dedi ki:

  matematik bölümünde okuyorum bitirince formasyon alacağım. KPSS atamaları hakkında bilginiz var mı ? başlangıç maaşları çok güzel

  1. matnecmi dedi ki:

   Bir an önce LYS ye gir ilkogretim mat. a geç orda verdiğin dersler sayılır çok kısa ve pratik bitirirsin formasyon la uğraşma ki atanan çok zor. Mezun sayısı 30000 . Basarilar

 7. buse dedi ki:

  atanırsam kaç lira maaş alırım

BİR YORUM YAZ