Mardin Valiliği Vurulan Sivil İçin Açıklama Yaptı

Mardin Valiliği Vurulan Sivil İçin Açıklama Yaptı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. Bu yasak devam ederken, 54 yaşında olan Ahmet Sönmez isimli vatandaşın öldüğü haberi ajanslara düştü. Bu ölen vatandaşın akıbeti hakkında bir açıklama geldi. Mardin Valiliği yaptığı resmi açıklama : “Fırat Mahallesi Şafak Sokak No:23 sayılı ikametinin önünde ölü olarak bulunan bir şahıs yakınları tarafından Nusaybin Devlet Hastanesine intikal ettirilmiş, şahsın otopsi incelemeleri neticesinde boynundan almış olduğu patlayıcı parçalarının isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiği anlaşılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Valiliğin yaptığı bu açıklama patlayıcı kimler tarafından oraya getirildiği ve o bölge bir çatışma olup olmadığının araştırdığını not düştü. Kapı üzerinde ki mermi izlerine dair bilgi verilmezken, bölgede yayın yapan Dicle Haber Ajansı ise Sönmez’in polis ve özel harekat timlerinin Fırat Mahallesi’ne yönelik ağır silahların da kullanıldığı saldırıda hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Ayrıca hükümete yakınlığıyla bilinen bazı gazeteler ise Sönmez’in PKK tarafından öldürüldüğü iddia etmişti.


Öte yandan bölge halkı tedirgin bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Çatışmaların sona ermesini bekleyen Nusaybinliler, yasağın kalkmasını bekliyor.

Nusaybin'de öldürülen sivil için açıklama!


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ