Maaşım Kaç Para Oldu?

Maaşım Kaç Para Oldu?

2015 Ocak ayı itibariyle maaşlarda da küçük de olsa hareketlenmeler oldu. Kamuda ve özel sektörde çalışabilen kimyagerler; kimyanın olduğu tüm alanlarda çalışabilir. Kozmetik sanayii, ilaç sanayii gibi bilindik sektörler dışında kot yıkama da bile kimyagerlere ihtiyaç vardır. Deterjan sektörünün de aranan elemanlarıdır.

Emekli maaşları hakkında merak ettiklerinizi buradan öğrenebilirsiniz. Ayrıca sizlere belirteceğimiz hususların başında, maaşları alan kişilerin Ocak ve Temmuz aylarında gelen zam ile birlikte %4 oranında bir artış yaşandığını söylemek mümkün. Eğer, özel sektörde çalışıyorsanız, firmanın sizinle yaptığı anlaşmaya göre bir zam oranı belirlenebilir. Genellikle firmalar, personellerinin performansına göre maaş artışına giderler.

Kamu da görev yapan bazı personellerin maaşlarına örnekler verirsek, 2015 fiyatlandırmasına göre özel sektörde çalışan bir kimyager bekâr olduğu takdirde 2400 TL maaş almalıdır. Evli kimyagerler için ise 2750-2900 TL arasındadır.

Kıdeme ve tecrübeye göre alınan maaşlar değiş se de yeni mezun kimyagere göre hesaplanan bu ücretler firma büyüklüğüne ve iş sorumluluğuna göre değişmektedir. Kimyagerlerin imza yetkisinin genişliği de maaş konusunda belirleyici olur.


Bir kaç liste oluşturmak gerekirse,

 1. İtfaiyeci Maaşları
 2. Müzik Öğretmeni Maaşı
 3. İsg Uzmanı Maaşı
 4. Aday Memur Maaşları
 5. Adalet Bakanlığı Memur Maaşları
 6. Sözleşmeli Memur Maaşları
 7. İmam Maaşları
 8. Gardiyan Maaşları
 9. Zabıt Katipliği Maaşları

Buradan istediğiniz mesleğinin maaşını öğrenebilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm kamu ve özel sektör maaşlarını yorumlar bölümünden uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Cafer ŞEN dedi ki:

  Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesine Memur olarak Tayinim çıktı Ön Lisans 10/3 evli ve 1 çocuk sahibiyim maaşım ne kadar olacak?

BİR YORUM YAZ