Kurum Avukatı Maaşı

Kurum Avukatı Maaşı

Uyuşmazlıklara fırsat vermemek adına görevlerini icra eden kurum avukatları, kuruluşların tüm hukuki işlemlerine yön vermektedir. Birçok yasal düzenlemeye tabi olan kurum avukatlığı mesleği günümüzde hala prestijini korumaktadır. Kurum avukatları, dava aşamasına gelmiş olan durumlarda sahip olduğu etik duygular neticesinde ilk olarak müvekkili ile uzlaşma yoluna gitmektedir.

Avukatlık mesleği her şeyden önce kamu vicdanı için yapılan bir meslektir. İnsanların haklarını hukuk karşısında savunacak, gerektiği bir üst mercilere başvurarak kanunun getirdiği tüm yasal hukuk işlemleri takip edecek. Tüm kamusal alanlar için kurumlar kendi içlerinde avukat alımları yaparlar. Barolar birliğine kayıtlı olan bu avukatlar belediye veya çalıştığı kurumların tüm hukuk işlerini takip eder, dava açar veya kurumun lehi için gerekli başvuruları veya itirazları yapar.


Avukatlar, bulundukları bölgelerdeki boralara kayıtlıdırlar. Türkiye Barolar Birliği’nin belirlemiş olduğu tüm kurallara uymakla görevli olan avukatlar, tüm süreçleri bu kurallar çerçevesinde devam ettirmektedirler.

2015 yılında yeniden düzenlenen memur maaşları sonucu en düşük ve en yüksek ücretler belirlenmiştir. Hizmet yılına ve derecesine göre farklılık gösteren avukat maaşları net ücreti 3.339 TL dir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ