KPSS 2016/2 Puanları

KPSS 2016/2 Puanları

ÖSYM’nin uzun bir aradan sonra merkezi atamalar için alım yaptığı ve kurumların boş ve yeni açılacak olan kadroları doldurmakj için yaptığı personel alımında sonuçların açıklanmasını heyecanla bekleyen adaylar yer alıyorken, 2015/2 KPSS atamalarından açılan kadro sayısının ve alım yapılacak olan personel sayısının azlığından şikayetçi olanlarda vardı.


KPSS 2015/2 atamalarında açılmış olan kadro sayısı 1.157 iken alınacak olan personel sayısı 2.000 kişi civarlarındaydı. Hal böyle olunca okuldan mezun olan ve daha sonra KPSS’ye giren aday sayısının alım yapılacak olan personell sayısının kat kat üzerinden olduğundan adaylar bu konuda tepkilerini ortaya koydular. Sınava giren aday sayısının çok olmasına rağmen alımların neden bu kadar az sayıda yapıldığını merak eden adaylar bu soruların bir an önce açıklığa kavuşması ve neden böyle bir sistemin olduğunun cevabını aradılar.

Aynı zamanda açıklanan sonuçlara göre en düşük kadro puanlarını ÖSYM sitesinde yayınlanan puanlara göre 2015/2 KPSS tercih sonuçlarına göre lisans 88.259, önlisans 85.043, lise alanında ise en düşük puan 89.963 oldu.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ