Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçları

Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçları

Emniyet Genel Müdürlüğü komiser yardımlığı sınav sonuçlarını açıkladı. Üniversite mezunlarına yönelik yapılan sınavda 200 kadın ve 1800 erkek olmak üzere toplam 2 bin komiser yardımcısı adayı, öğrenci alımı için başvuran sayının toplam olarak 9.803 kişinin girdiği sınav sonuçları açıklandı.


Sınav sonuçlarına göre adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru olarak sıralama yapıldı.  Ayrıca sınavda asil olarak başarılı adaylar ve ilgili mevzuat uyarınca kadronun yüzde 30’u oranında yedek aday olarak belirlendi. Sonuçlarını heyacan içinde bekleyen adaylar sınav sonuçlarını, Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve parolasını girerek öğrenebilecek. Adayların bir umutla beklediği ve binlerce adaya iş imkanı olacak bu sevindiri sonuçlarda asil olarak başarılı olan adaylar en geç 18 Ekim saat 20.00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Ankara Gölbaşı yerleşkesinde hazır olmaları gerekmektedir.
Sınavlarda başarılı olan adaylara, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde 10 ay süreyle Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezinde (PAEM) polis amirliği eğitimi verilecek. Görevlerine başlamayı dört gözle bekleyen adayları büyük bir heyacan beklemektedir. Kazanan adaylarımızı tebrik eder, Ülkemize ve vatanımıza görevlerinde başarılar dileriz.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ