Kimyager Maaşı

Kimyager Maaşı

Kimyager maaşları yapılan zamlar ile birlikte ek olarak %3 artış olmuştur. Ocak ve Temmuz 2015 yılından itibaren ek farklar maaşlara yatacaktır. Ayrıca enflasyon verilen zammı geçer ise, o arada ki farkı da alabileceksiniz. Bu genellikle kamu da çalışan kimyagerler için geçerli olsa da, özel sektörde kurumsal anlamda iş yapanlar vardır. Kurumsal firmalar işçilerine değer verir ve maaşlarının artışlarını kamuya göre ayarlarlar. Bu sebepten ötürü özel sektör de firma seçimi yaparsanız, firmanın kurumsal olmasına mutlaka dikkat ediniz.


Kimyager memur maaşı baktığımız zaman işe yeni başlayan kimyager 2320 TL ile başlamakta, yaklaşık olarak yapılan zamlar ile birlikte 2400 TL civarına gelmektedir. Bekar ve 8/1 derecesinde ki yeni başlayan memur için geçerli maaş dır.

Kimyagerlerin kamuda alımları çok azdır.Kamu personeli seçme sınavından yüksek not alanların atanma olanakları fazla iken, adayların ilk tercihlerin güzel kurumlar yer almaktadır. Daha düşük puan alan adaylar ise KİT’leri tercih etmektedir. Puan ne kadar yüksek olursa olsun KİT’ler de mülakata üzerinden işe girişler vardır. Burada tercih yaparken dikkat edeceğiniz başka bir husus.Diğer husus ise kurumun maaşlarıdır. Bunları dikkate alarak tercih yaparsanız, isabetli olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ