Kaymakam Maaşları 2015

Kaymakam Maaşları 2015

Kaymakam maaşları konusunda merak ettiğiniz net rakamları sizlere göstereceğiz. Kaymakamın tanımına baktığımız zaman görev aldığı ilçenin genel yönetiminden sorumlu olan kişi, devleti temsil eden en yetkili makamdır. Kamu kurum ve kuruluşlarının birim amiridir.

Kaymakamın görevlerini incelediğimiz vakit, ilde ki valinin denetimi altına işleri yürütmektedir. Başlıca görevleri ilçedeki yasaların uygulaması, valinin emirlerini harfiyen uygulamak, kamu kurumlarının çalışmaları arasında uyum sağlanması, ilçe de yapılan törenlere ikame eder ve başkanlık eder.


Kaymakam olabilmek için üst düzey akademik eğitim düzeyine sahip olmak, bitirmiş olduğu üniversitesi eğitimi sosyal bilimler ve alanda başarılı olduğu dallar, diksiyonu düzgün olan insanlarla iyi iletişim kurabilen, planlayıcı ve yönetici olma niteliğine olması gerekiyor.

Çalışma ortamı, İçişleri Bakanlığına bağlı ilçede bulunan kaymakamlık binasından görevini icra eder. Çalışma saatleri gayet düzenlidir.Vali emrindedir. Görevini tamamlayan kaymakam, belli süre sonra başka bir ilçeye tayin olurlar.

Kaymakam maaşı Ocak ve Temmuz ayından geçerli olan %4 zam olduğu belirtelim. Ocak 2015 5,920 TL alırken, 7/1 dereceli kaymakam 4,591 TL almaktadır. Zamlar maaşlara dahil değildir.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ