Kardiyolog Maaşları Ne Kadardır

Kardiyolog Maaşları Ne Kadardır

Kardiyolji kalp, damar rahatsızlıklarını ve ve hastalıklarını inceleyen aynı zamanda iç hastalıkları olaral bilinen dahiliye bölümünün bir alt dalı olarak çalışmaktadır. Gelişen teknoloji ile bu alan ciddi anlamla gelişmeler olmuş ve kalp , damar rahatsızlıklarında ve hastalıkların önceden teşhis ve tedavisinde yeni cihazlar kullanılarak hastaların tedavisinde en iyi yöntemler ortaya konulmuştur.

Son yıllarda artan kalp rahatsızlıklarının ve hastalıklarının çoğalmasında rol oynayan kalp krizi çağımızın önde gelen hastalıklarından olmakta ve aynı zamanda tedavisi sürecinde çeşitli araştırmalar ve testlerin yapılması ve hastalığın teşhisinde önemli raporların hazırlanması gerekmektedir. Kardiyogların maaşları ortalama olarak 3.000 – 5.200 Tl arasında değişmektedir.


Aynı zamanda kardiyoloji son 30-40 yıl içerisinde tahminlerin ötesinde bir gelişme kaydetmiştir ve bu gelişmeler artarak devam etmektedir. Bu gelişmelerle birlikte, kardiyoloji içerisinde oluşmuş kimi alt dallar şunlardır:

  • Girişimsel kardiyoloji
  • Kalp elektrofizyolojisi
  • Hipertansiyon
  • Aterosklerotik kalp hastalıkları (koroner arter hastalığı gibi)
  • Kalp ritmi bozuklukları (aritmiler)

Çağımızın hastalığı sebebiyle birçok insan kalp krizi sonrasında hayatını kaybetmekte veya kriz anında ani kan basıncı olmasından dolayı oluşan sebeplerden hayatını kaybetmektedir. Ama bu konuda çok çeşitli araştırmaların yapıldığı ve her zaman tedavi için çözüm arayışlarının sürdüğünü belirmek istemekteyiz.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ