Kamyon Şoförü Maaşları

Kamyon  Şoförü Maaşları

Kamyon şöförü maaşları 2016,Bir yerden farklı bir yere taşındığımızda ya da bir firma işini farklı bir ile yayma çabası olduğu gibi birçok farklı alanda mesafeli araç kullanımı söz konusu olabilir. Bu uzun yollarda en fazla yük kamyon şoförlere düşmektedir. Çünkü uzun zaman gerektiren bir iş olduğu için birçok zahmet istemektedir.

Kamyon  Şoförü Maaşları 2016

kamyon-soforu-maasi


Bu eşya ya da yük taşımalar şehirlerarası olduğu gibi bazı zamanlar ülkeler arası da yapılmaktadır. Oysaki bu ülkeler arası gidiş dönüşler çoğu zaman ayları geçmektedir. Bu da zor bir çalışma olduğu için kamyon şoförlerine çok büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle büyük çaplı firmalar uluslararası çok ürün sevkiyatı yaptıkları için kamyon şoförlerine ciddi maaşlar vermektedirler. Ortama olarak kamyon şoförü maaşları aylık olarak 5000 ile 7500 Türk lirası aralığında değişmektedir.

Bu kadar cazip olmasına rağmen sektörde ciddi açıklar söz konusudur. Çünkü uzun ve yorucu bir serüvendir. Yolda karşılaşılan bazı problemler ise kamyon şoförlerini ciddi sıkıntılara sokmaktadır. Getirisi çok iyi olan sektör daima canlılığını korumakta ve her geçen gün iş gücüne talep artmaktadır.

Belediye Şoför Maaşları


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali bilalali dedi ki:

    Avrupada kamyon şoförü maaşı 6000 avrodan başlıyor 20.000 TL ye yakın .

BİR YORUM YAZ