Kamuya Sadece Bu Atamalar Yapılacak

Kamuya Sadece Bu Atamalar Yapılacak

Seçim hükümeti oluşturuldu. Ardından kamuya alımların durdurulması kararı çıktı. Peki bu süreçte kamuya alım olmayacak mı ? Hangi bölümlede kaç kişi alacak ? İşte yeni yayımlanan genelge ve detayları…

1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan seçime götüren seçim hükümeti kuruldu. İlk bakanlar görevlerini devraldı. Peki bu süreçte kamuya alım yapılmayacak m ? Başbakanlık genelgesine göre kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan atama yapılacak. Bunun nedeni ise, değişen bakanlık kadroları ve kurumlardaki yapılaşma. Detaylarını vereceğimiz tüm atamalar ikinci bir emre kadar yapılamayacak. Ayrıca atamaların bazı istisnai durumlar da vardır. Yani özel kalem müdür dahi yeni olarak atanmayacak.


Ataması olacak kadrolar

Yayımlanan genelgeye göre, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı atamaları, merkezi atamalar, TUS ve DUS sınavları sonucunda ki atamalar, Doçent ve profesör atamaları, 657 sayılı kanunda belirtilen eski yükümlü atamaları, yasayla belirlenen engelli memur atamaları, Türk Silahlı Kuvvetlerine personel atamaları, özelleştirme durumda olan Devlet Personel Başkanlığınca personelin başka kuruma yapılacak atamaları, burslu olarak yurt eğitim alan ve eğitimlerini tamamlayan kişilerin ataması, eş durumu ve mazaret sebebiyle yapılan atamalar, terfi ve görevde yükselme sınavı ile yapılan atamalar ve son olarak terör mağdurları ile SHÇEK yasasıyla koruma altında olan kişilerin atamalarına devam edilecek. Bu kadrolar haricinde açıktan atama yapılamayacak.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ