Kameraman Maaşları Ne Kadar?

Kameraman Maaşları Ne Kadar?

. Olayların en yakınında bulunan ve tek bir saniyesini bile kaçırmadan video çekimini yapmak için her zaman teyakkuzda bekleyen personel kameramandır. Kameramanlar olay yerine anında ulaşmalı ve gerekli ekipmanları ve iletişim kanallarını kullanarak anında görüntüleri haber kanallarına aktarmalıdır.

Ayrıca kameraman ekibiyle birlikte görev yapan spiker ve diğer personellerden hemen gerekli işlemleri yaparak video çekimi için ortamın oluşmasına katkıda bulunmalıdır. Zorlu bir görev olmakla birlikte pratik isteyen bir görevdir. Olaya hemen müdahil olma ve çekimlerin yapılmasını sağlamak , kanal ile koordinasyon işlemleri gerçekleştirmek gibi çeşitli görevler de bunların içinde yer almaktadır.


Kameraman olarak çalışmanın avantajlarından bir tanesi de ülkenin hemen hemen yer yerinde görev yapmak ve çekimleri için görevli olarak gitmektedir. Bu sayede hem video çekimleri için görevini yapmak, hem de gezme , şehirleri ve doğanı tanıma açısından bulunmaz bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Aynı zamanda yurt dışı görevleri de olmakta ve dünyanın dört bir yanında iş için çekimler yapmak ve bu sayede hem para kazanmak hemde gezme fırsatı doğmaktadır. Kameraman maaşları ise ortalama olarak 2.750 – 4.500 Tl arasında değişmektedir. Görev yaptığı kurum ve kuruluşa göre ve çalıştığı firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca sahip olduğu tecrübe de buna ek olarak ücretlerde farklılık sağlamaktadır.

 


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ