Jeofizik Mühendisi Maaşı

Jeofizik Mühendisi Maaşı

Dünyanın şekli ve yapısı ile ilgilenen ve meslek hayatını bu konuda ilerleten kişiler jeofizik alanında görev alan mühendisler, teknikerler, uzman eğitimciler ve teknisyenlerdir.

Kamusal alanda görev alan jeofizik mühendisleri ülkemizde yer alan kendiliğinden oluşmuş ya da insan gücü meydana getirilmiş işlenmeye yardımcı alanları tespit ederek kullanımı için çaba harcamaktadır. Yer küre üzerinde meydana gelebilecek her gelişmenin oluşumundan haberdar olmak için çeşitli işlemler bütünü ile tüm hareketleri kontrol altında tutarlar.


Kamusal alanda görevde bulunan jeofizik mühendisleri maaşları 3000 TL den başlayıp, kıdemine göre daha yüksek maaşlar alabilirler. Özel sektörde çalışanlar ise firmanın belirlediği miktar karşısında isteğe uygun olarak, mesai ücreti ile kendi maaşlarını belirlerler.

Son yıllarda ülkemizde yapılan çalışmalar neticesinde kamu kurumlarında jeofizik mühendislerin kadro sayısı artırılmıştır. Analiz ve değerlendirmeler yapmak üzere alınan personeller çeşitli proje ve kentsel dönüşüm projelerinde görev yapmaktadırlar.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. genç jeofizikci dedi ki:

    helal olsun lan ne güzel konuştun aslanım benim içimin yağları eridi hadi bakalım hayırlısı 🙂

BİR YORUM YAZ