İran Askerleri Suriye’de!

İran Askerleri Suriye’de!

Suriye’ye Esad güçlerine destek vermesi için son aylarda Rusya ve İran’dan büyük destek geliyor. Rusya hava saldırıları ile muhalif güçleri vururken, İran da karadan ülke içerisine girdi. Gelen haberlere göre İran güçleri 2 bin civarında askeri Suriye’ye soktu.

İran yetkilileri konuyla ilgili olarak İran askerlerinin resimleri internete düştüğü zaman bilgi vermek zorunda kaldı.

İran askerleri Şii askerleriyle Halep sınırında fotoğraf çektirmişti. Kudüs Güçleri Kumandanı Kasım Süleymani İran güvenlik güçleriyle birlikte.


RUSYA HAVADAN VURUYOR

Rus jetleri havadan saldırlarını aralıksız sürdürüyor. Karadan ise İran askerleri ülkeye girmiş durumda. İran’ın Kudüs Tugayları emrinde görev alan askerlerine bölgede barınan Hizbullah güçleri ve Rus jetleri destek veriyor.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden gelen resmi açıklamaya gçre 2 milyon civarında kişinin o bölgelerde yaşadığı ve yapılan saldırılarda, sivillerin öldüğü dikkat çekiliyor.

Özellikle Cebel Ezan bölgesine yapılan hava ve kara destekli operasyonlar yüzlerce sivilin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Ahrar El Şam ve El Nusra’ya bağlı askeri birliklerin bölgede son derece etkili olduğu ifade ediliyor.  3 yerleşik kasabanın Esad güçleri tarafından ele geçirildiği gelen bilgiler arasında.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ