İnşaat İşçisi Maaşları

İnşaat İşçisi Maaşları

inşaat işçisi maaşları,İnşaat sektörü günümüzde en fazla büyüyen sektörler arasında ilk sıralardadır. Gelişen teknoloji ile bütünleşen sektör klasik inşaat yapımlarından akıllı inşaatlara kadar ilerlemiş durumdadır. Birçok eğitimsiz insan bu alanda çalışmakta ve ekmeğini kazanmaktadır.

İnşaat İşçisi Maaşları 2016

Eğitimli insanlar da inşaat sektörünün plan proje ve resimi aşamalarında görev almaktadır. İnşaat her anlamda gündelik olarak ve maaş usulü çalışan sayısı firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Büyük çaplı firmalar çalışanlarına birçok alanda güvence sağlamaktadırlar. Sosyal güvencelerinin yanında hafif işlerden en riskli işlere doğru ücretlendirmeler kademe olarak farklı olarak ödemektedirler. Ortalama olarak 2500 Türk lirasından başlamak üzere 5000 Türk lirasına kadar inşaat işçisi maaşları değişmektedir.


insaat-iscisi-maasi

Çalışma saatleri de sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arasındadır. Birçok firma işçilerine öğle yemeklerini ve çay molalarını da vermektedir. İnşaat sektöründe kalifiyeli eleman bulmak biraz zor olsa da inşaat firmaları personellerini elde tutmak için gerekli tüm haklarını vermektedirler. Çünkü çok çalışma imkânı olduğu için inşaat işçileri daha iyi şartlarda farklı bir firmada iş bulduklarında hemen ayrılmaktadırlar.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ