İngilizce Öğretmeni Maaşları

İngilizce Öğretmeni Maaşları

Bilindiği gibi yabancı dil dersi ilkokul dördüncü sınıftan itibaren ders müfredatlarımızda yer almaya başlayıp lise üniversite yıllarına kadar süre gelen bir ders olmuştur. Aynı zamanda çeşitli okulların hazırlık sınıflarında bir sene yada daha fazla bir süre ingilizce hazırlık dersleri görülmektedir. Bu zamanda zarfında alınan eğitimin ilerleyen yıllarda üniversite ve yüksek lisans seviye eğitimlerinde kolaylık sağlamaktadır.

Ülkemizde genel olarak yabancı dil denilince aklımıza ilk olarak gelen dil İngilizcedir. Çünkü dünya çapında kullanılan ve her ülkenin en az bir dili ingilizce olduğundan gelen kişilerin zorluk çekmemeleri adına hemen hemen her ülkede ingilizce dili ortak olarak kullanılmaktadır.Ayrıca alınan eğitimlerde ingilizce dili yurt dışı seyehat ve tatil beldelerinde kullanmak için gerekli olmaktadır.


Peki ingilizce öğretmenlerinin eğitimde ise bu yolda lise ve üniversite çağında başlayıp süre gelen zamanda bütün derslerinin ingilizce olarak eğitiminin alınması ve kendini geliştirmeleri adına yurt dışı görevlerinde bulunmaları ingilizce eğitim seviyinin arttırmaktadır. Ayrıca bazı okullarda ise ingilizcenin daha da geliştirilmesi için okul zamanları ve dersler de ingilizce konuşulması ve bu dersin eğitimin kelime dağarcının gelişmesi ile ilgili olduğu saptanmaktadır. Yoğun tempoda çalışan ingilizce öğretmenlerinin maaşlarına değinecek olursak eğer 2.300 – 2.550 TL arasında değişmektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Rüya dedi ki:

    Bende buyuyunce ingilizce ogretmeni olmak istiyorummm ??

    1. Ersin ÇELİK dedi ki:

      inşallah Rüya kardeşim.

BİR YORUM YAZ