İnfaz Koruma Memuru Maaşları

İnfaz Koruma Memuru Maaşları

İnfaz koruma memuru maaşları Ocak ve Temmuz farklarıyla hesaplayacağız. Kısa zaman önce gardiyanlık olarak bildiğimiz bu meslek dalını infaz koruma memurluğu olarak duyulmaya başlanmıştır. Görev yaptığı ile bağlı olarak, çalıştığı kıdem yılına, evli veya bekar olması, çocuk sayısını gibi değişiklik maaş farklarıyla hesaplanıyor. Burada sizlere vereceğimiz rakamlar genel ortalaması alınarak verilmiştir.

Gardiyan olmak için, kamu personeli seçme sınavından en az 60 puan almanız gerekiyor.Erkek adaylar için 1,75 cm boy oranı, bayan adaylar için 1,68 cm boy olması gerekiyor. Ayrıca yeni gelen şartlar arasında 27 yaşından küçük olması gerektiğini belirtelim. Yaptıkları görev 7.yıl olduğu zaman İç İşleri Bakanlığına bağlı polis teşkilatına silahlı olarak geçiş yapabilecekler. Bu gelen yeni yenilen arasındadır.


Genellikle ülkemizde insanlar meslek tercih ederken öncelikle maaşlarına bakmaktadır. Geleceği olan meslekler arasında mekatronik, sosya kimya, biyomedikal olsa da şu anda işi sağlam devlet memurluğu tercih ederler. Peki infaz koruma memuru kaç tl maaş alır derseniz, yazımızın devamını dikkatli inceleyiniz.

Her sene ortalama 1000 ile 1500 arasında görev alımı olduğunu ve en az 6 ay eğitime tabi tutulduktan sonra görev başladıklarını belirtelim. Yeni göreve başlayan lise mezunu infaz koruma memuru, net olarak 1960 TL maaş alırken lisans infaz koruma memuru 2300 TL almaktadır. Yaptıkları görev itibariyle vardiyalı olarak çalışan ve düz mesai saati çalışanları vardır. Düz lise mezunu olan adaylar vardiyalı, lisans mezunları genellikle 08:00 – 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İsmail dedi ki:

    Sözleşmeli mübaşir maaşı ne kadar?

BİR YORUM YAZ