İl Göç Uzmanı Maaşları

İl Göç Uzmanı Maaşları

Son yıllarda ülkemize dışardan artan göçler sebebiyle ülkemizde kişi başına düşen milli gelir ve işsizlik oranlarıda aynı zamanda artmaktadır. Yakın ülkelerin ve devletlerin birbiri ile savaşması ve iç savaşa sebebiyet vermesi nedeniyle ülkemize dışarıdan göçler artmakta ve nüfus sayısında da ciddi artış yaşanmaktadır.

Dışarından göç olan ülkelerde ve şehirlerde ciddi anlamda işsizlik ve nüfüs sorunları ortaya çıkmaktadır. Böyle durumların önüne geçebilmeki için bu işte uzman olan il göç uzmanları aylık olarak bir ilde yapılan nüfus değişikliği ve o ille alakalı verileri değerlendirek çeşitli raporlar ortaya çıkarmaktadır. Bunların sonucunda o ilde iş alanları ve çeşitli çalışma ortamları istihdamı yaratmak için o ilde çalışmaların yapılmasını sağlamaktadırlar. İşsizlik oranları ile ilgili rapor ve dökümanların sağlanması ve bunların Çalışma ve Sosyal Bakanlığı gibi kurumlar ile paylaşarak o ildeki sorunların giderilmesi için raporların hazırlanmasında görev yapmaktadırlar.


Yapılan araştırmalar neticesinde o ilin göç vermesi yad göç alması durumda acil eylem planları ve çeşitli fizibilitelerin yapılmasını ve bu durumlarda ne gibi önlemlerin alınmasını gerektiğini ortaya koyabilmelidirler. Aynı zamanda o şehirde yapılanmanın neticesinde durumların raporlar halinde hazırlanmasını yapmaktadırlar. İl göç uzmanları maaşları ise 3.500 TL civarında olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ