İcra Müdürü Maaşı

İcra Müdürü Maaşı

İcra müdürlüğünde icra müdürü unvanı ile kadroda görev alanların maaşları diğer kurumlara göre farklılıklar göstermektedir. İcra dairelerinin başında görev alan icra müdürleri, icra işleri için birinci derece yetkilidir.

İcra müdürleri icra dairelerinde, icra mahkemelerinde ya da Yargıtay hukuk mahkemelerinde görev alabilmektedirler. İcra müdürlerinin kendi lehine ya da yakınları lehine iş görme ve yapma yasağı bulunmaktadır.


İcra müdürü görevi yapanların maaşları derecelerine ve hizmet yıllarına göre farklılıklar göstermektedir. İcra müdürlüğü görevinde 25 yıl bulunmuş olan birinin net maaşı 3.627,92 TL dir. En düşük icra müdürlüğü görevi maaşı ise net 2.700,98 TL olarak belirlenmiştir. Bunlara ek ücretler de alabilmeleri mümkündür.

İcra müdürlerinin emekli maaşları hakkında bilgi verecek olursak eğer 2.200 – 2.550 TL arasında olmaktadır. Bu konuda maaş düşümleri kamu kurumlarında çalışan her memur için geçerli olmaktadır. Yıllardır bunun için çalışmalar yapılsa da bunun önüne geçilememektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ