İç Denetçi Maaşları

İç Denetçi Maaşları

İç denetçiler, kurum içerisinde yer alan kişilerin kendilerine verilen görevi en etkin bir şekilde ve zamanında yerine getirmek ile görevli kişilerdir. Sahip olunan kaynakların daha verimli bir şekilde yönetilmesini ve planlanmasını sağlayan bu kişiler, mevzuata uygun bir şekilde plan ve projeleri devam ettirirler.

Kamu idare çalışmalarına değer katmayı ve geliştirmeyi amaç edinen iç denetçiler, mevcut riskleri tespit ederek gerekli önlemlerin alınmasını sağlarlar. Yönetim sürecindeki projelerin etkin olarak devam ettirilmesi konusunda da destek sağlayan denetçiler, sundukları danışmanlık hizmeti ile kurumların verimliliğini arttırmaktadırlar.


Bu yıl belirlenen net iç denetçi maaşı 4.993 TL dir. Asgari ücrete yapılan zamlara göre belirlenen bu tutarlar hizmet yılına ve kadroya göre değişiklik göstermektedir. Yetkileri olan iç denetçiler kurumlarda ve devlet dairelerinde çeşitli inceleme ve raporlama yaparak gerekli yerlere bilgilendirmek zorundadırlar. Kurumların daha iyi ve istikrarlı çalışması konusunda ve harcamaların kontrolü konusunda fikirler vermektedirler.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ