Hsyk Müfettiş Maaşı

Hsyk Müfettiş Maaşı

Müfettiş, kamu kurum ve kuruluşlarında ya da bazı özel kurumlarda çalışmakta olanlar üzerinde denetim ve sorgulama yapabilen, özel eğitim görmüş, denetleme yapmak ve rapor düzenlemekle görevli meslek mensubuna denir.

HSYK ( Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu) müfettişlerin çalışabileceği devlet kurumlarındandır. 2015 yılı itibariyle HSYK’ da 59 tane müfettiş bulunmaktadır ve müfettiş maaşları kıdem, hizmet yılı, görev yerine göre değişmektedir.


Belirli ve geçirmek zorunda oldukları yıl süresinden sonra başmüfettişlik unvanı alabilirler. Gayet sorumluluk bilinci yerinde olup dürüst ve ahlaklı kişiler olarak meslek hayatlarına devam etmeleri iş ahlakı açsından önemlidir. 2015 Hsyk çalışan ocak ayı itibariyle Başmüfettiş maaşı 4972 TL, müfettiş maaşları 3777- 4976 TL arasında değişmektedir.

Hsyk Müfettişleri yetki itibariyle denetleme ve özel raporlar sunmakla görevli olduklarından dolayı çalışma şartları olarak da hem rahat hem de stresli bir iş olmaktadır. Tabi aldıkları maaşlar ise buna göre değerlendirme yapılmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ