Hastane Sekreteri Maaşları

Hastane Sekreteri Maaşları

Diğer adıyla bildiğimiz tibbi sekreterlik unvanına sahip kişilerin çalışabilecekleri alanlardır. Hastane sekreteri maaşları incelediğimiz de, aylık ortalama maaşları kamu ve özel hastanelere göre değiştiğini net olarak söyleyebiliriz. Hastaneler de bu ayrımın yapılması en büyük fark verilen döner sermaye payının büyük veya küçük olmasından kaynaklıdır. Örneğin, özel sektör de görev yapan tıbbi sekreter aylık net olarak 1250 TL alırken, kamu hastanelerinde görev yapanları aylık net 1850 TL maaş almaktadır.Tabi kamu hastanesinin büyüklüğü, merkeze yakınlığı maaş da ki en büyük etken oluyor. Aslına bakarsanız doktor maaşları na baktığımız bu rakam çok düşüktür.


Hastane de bir sekreterin maaşı içerisinde vergi kesintileri olduktan sonra veriliyor. Ortalama brüt ücret üzerinde tazminatlar, döner sermaye, asgari geçim indirimi, tahsil tazminatı, bölge tazminat gibi ek ücretler veriliyor. Daha sonra yıllık vergi dilim üzerinden hesaplanarak ele net ücret geçiyor. Maaşların artması için dil tazminat ve eğitim tazminatı ile olabilir. Fakat çalıştığınız hastane özel ise işler biraz zorlaşıyor. Bu sebeple kamu hastanelerini tercih etmeniz sizler için yararlı olacaktır. Tabi Kamu Personeli Seçme Sınavına girmek gerekiyor. Buradan ortalama 70 80 arasında bir puan alırsanız, rahat atanabilirsiniz.

Sizlere tavsiyemiz doğu iller bile olsa tercihinizi yapın. Eğer o bölgeye atanırsanız, geri istediğiniz yere eş durumundan gidebilirsiniz. Bu kriteri dikkate alarak tercihinizi yapmanız da fayda var.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. onur dedi ki:

    benim. nisanlim. 85 puan aldi ama 2 yildan beri bugun yarin diyorlar yedekkte duruyor hep

  2. Ahmet dedi ki:

    Burada ki 70-8p arasi puan alirsinizi duzeltirseniz sevinirim cunku 84’un altina dusmedi bende boyle makaleler ile gitmistim ama aci gercegi ogrendim. Kimsenin vebaline girmeyin lutfen 85-90 alarak atanabilirsiniz yazarsaniz insanlarin emekleri paralari gunleri cabalari bosa gitmemis olur iyi gunler guzel yazi ellerinize saglik (ama puan duzeltmelisiniz bence.)

  3. Magdur Tibbi Sekreter dedi ki:

    neyin 70-80 inden bahsediyorsun kardesim 73 aldim bostayim ve 79 alan arkadasimda sagolsun referans adi altinda torpilden oldu meslek 85 alti alan atanamiyor, lutfen yorumu onaylarsan millette gercegi gorup dost tavsiyesi alsinlar 3 yil once din klturu puaniyla gittigim tibbi sekreterlikte bosum ve sakin butun umidinizi bu bolume baglamayin en az 30 bin bosta var su anda bizim gibi maas istiyorsan dost tavsiyesidir oturup bir sene calisin ve ya baska alternatif dusunun cunku 86 alanlar dahi sikayetci su anda bolumumuzde 85 ustu alamazsan kesinlikle atanamiyorsunuz ve bolum diye bisey kalmadi sagolsun bakanimizinin gozunde hic birsey niyetinde degiliz.

BİR YORUM YAZ