Hastane Müdürü Maaşları

Hastane Müdürü Maaşları

Hastane müdürleri hastanelerdeki işlerin idari sorumlularıdır. Hastanedeki çalışmaların düzenlenmesinden ve yürütülmesinden, her bölüm için ayrı ayrı olarak gerekli olan personel, araç ve gerecin sağlanmasından, bütçenin hazırlanmasından ve takibinden sorumludur.

İş sağlığı, iş güvenliği ve kurumun en verimli şekilde çalışmasını sağlamakla yükümlüdür. Gerek hastane içinde gerekse hastane dışında kendilerine çalışma ortamı bulabilirler. Bütün bir sağlık ordusunun sorumluluğunu yüklenerek hem hastaların hem de çalışanların memnuniyeti için çalışmaktadırlar.


Kendisine bağlı olan personellerin çalışma koşullarını düzenleyerek çalışma ortamını çalışılabilir ve güvenli hale getirirler. Emeklerinin karşılığı olarak ise hastane müdürlerinin aldıkları maaş çalışılan kurumlara göre 3.000 ile 5.000 TL arasında değişmektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. MERAL dedi ki:

    Üniversite hastanelerinde çalışan Hastane Müdürlerine ek ödeme %150 oranında uygulanmaktadır. Bu oran Başhemşire ve , Eczacıda %200 olarak belirlenmiştir. Hastane Müdürü ve müdür yard. %200 üzerinden uygulanması konusunda uygulama örnekleri varmıdır? Eşit işe eşit ücret ilkesine uymadığını düşünüyorum.

BİR YORUM YAZ