Hasta Bakıcı Maaşları

Hasta Bakıcı Maaşları

Sağlık sektörü geniş bir sektördür. Sadece doktor ya da hemşirelerden oluşmaz. Tedavi sürecinden sonra hastanın özel bir bakım alması gerekiyor ise ve bu konuda refakatçisi yetersi ise devreye hasta bakıcılar girer.

Pek çok sağlık bilgisi donanımına sahip bu kişiler duruma göre özel hastanelerde ya da evlerde hizmet verir. Hastanın tedavi durumuna göre bilgi, beceri ve gerekli olan cihazların kullanımı hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Örneğin böbrek hastası olan bir hastanın diyaliz cihazına ihtiyacı olacağı için hasta bakıcının bu cihazı kullanabilmesi gerekir. Hasta bakıcının ücreti ise tedaviye ve hastanın ihtiyaçlarına göre değişir. Ortalama olarak hasta bakıcı maaşları 1500 ile 3000 TL arasında değişebilir. Ayrıca hastanın fiziksel durumuna ve hastalığına göre değişen bu durumlarda artış olmaktadır elbette. Hastalık süresince ve tedavi boyunca yanında olan ve her türlü ihtiyaçları karşılayan yardımcı olan hasta bakıcıların en önemli kriterlerinden birine güvenilir ve işini hakkıyla yapmasıdır.


Hastalara çeşitli eziyetleri yapan ve ihtiyaçlarını karşılamak yerine onlara işkence yapan personel ile de karşılaşılabilir. Bu konuda da çok dikkatli olunması gerekmektedir. Kişiler seçilirken titizlikle öz geçmişleri ve sicilleri incelenme, her zaman takip altına alınmaz ve hareketleri gözlemlenmelidir. Bu konuda duyarlı vatandaş için sizlerin de bu konuda yardımlarını Sağlık Bakanlığına iletmeleri ve şikayetleri bu kuruma yansıtmalısınız.

Hasta Bakıcısı olmak isteyenler yorumlarda hasta bakıcısı arayan kişilerin yorumları var irtibat için bilgilerinizi paylaşarak birbirinize ulaşabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. engin dedi ki:

  izmir de sertifikamı aldım bi kaç ay hastanelerde hasta baktım fakat devlet yada özel huzur evi arıyorum çalışabilegim izmir dışı olursa kalaak yer sorunum olmazsa çalışabilirim .

 2. Çukurova Danışmanlık Hasta Bakıcılık Hizmetleri dedi ki:

  Adana bölgesinde ikamet eden arkadaşlar hasta yaşlı çocuk bakıcılık hizmetleri. Bakıcılık hizmetimizden faydalanmak isteyen ailelerimiz büromuza gelmeniz bakıcılarımızla birebir görüşebilirsiniz iletişim telefonlarımızdan ulaşınız.
  0322 457 30 39
  0507 864 14 14
  0542 262 67 45

 3. Aynur Karahan dedi ki:

  Merhaba,
  İstanbul’da Avrupa yakasında, genelde yatakta geçiren fakat tuvalete gidebilen (yardımda) Annemiz için devamlı yatılı gece gündüz profosyonel bir bakıcıya ihtiyacımız var.
  İilgi duyanlar bize buradan ulaşıp yazışabilir
  Mail adresim
  aynur-karahan@t-online.de

 4. Ali erke dedi ki:

  Merhabalar,
  Istanbuldayim International gibi büyük hastanelerde hemşirelik bakım ve hasta bakımı konusunda profosyonelim.Hasta felç yaşlı hastalariniza günlük enjeksiyon sonda kateter Vs gibi pansuman gibi işler icin günlük de gelebilirim ücrette anlaşırız..referanslarim vardir
  0507-009-65-63
  Ali Erke

 5. Sema dedi ki:

  Mehtaba kendi evimde tam ve yarım gün çocuk bakmak istiyorum İstanbul Anadolu Ümraniye de oturuyorum

 6. sevim dedi ki:

  Bu işe çok ihtiyacım var kızımı okutuyorum

 7. sevim dedi ki:

  Merhaba yaşlı bakım işi arıyorum acil yatili ilgilenenleri teşekkür ederim sevim azak anadolu yakasında oturuyorum

 8. Nazlı kara dedi ki:

  Hasta bakımı bayan Yalova’da 1hafta icin

 9. Nazlı kara dedi ki:

  Nasıl gorusuruz

 10. Tuba dedi ki:

  Merhaba ben Avusturyadan yaziyorum 28 yasindayim viyanada hasta bakicilik okudum, meslegimi artık Istanbulda devam ettirmek istiyorum ayrıca Türkce haric almanca ve ingilizce dilim var 2500-3500tl arasindadir ulasmak isteyenler icin mail adresim : Tuba_vienna@hotmail.com

 11. kardelen dedi ki:

  ben 14 yıldır hasta yaşlı bakımı olarak yatılı çalışan bayanım hep ankara zonguldakta üst düzey insanların ailelerine baktım yataga bagımlı yada yarı felli felçli bay bayan uzman bakıcıyım hastanın durumuna göre 2.100tl ve 2.250tl arasındadır ben şirketlerle çalışıyordum şuan komisyonsuz tek hasta yakınlarıyla anlaşarak komisyonsuz çalışabilirim çalışmak isyteyenler benle irtibata geçebilirler güvenilir işini bilen güvenilir bakıcı isteyenlere duyrulur erkeke bayan fark etmez

  1. Seçil Saka dedi ki:

   İstanbulda hasta bakımı için sizinle nasıl görüşebiliriz

 12. tayfun dedi ki:

  hülya hanım size nasıl ulaşabilirim iş için

 13. Aişe dedi ki:

  Merhaba İstanbul Avrupa yakasında annemin yanında yalnız kalmaması ve ev işleri bakımı gibi ihtiyaçlarının karşılanması için yatılı kalıcak bayan birini arıyorum.
  İrtibata geçmek isteyen olur ise buradan yazar iseniz mail yolu ile irtibata gecebiliriz.

  1. Hulya dedi ki:

   Benim çok acil ise ihtiyacım var ben zeytinburnuda oturyorum

   1. tayfun dedi ki:

    hulya hanım size nasıl ulaşabilirim

   2. Nazlı kara dedi ki:

    nasilgorusebiliriz

 14. Aişe dedi ki:

  Merhaba İstanbul Avrupa yakasında annemin yanında yalnız kalmaması ve ev işleri bakımı gibi ihtiyaçlarının karşılanması için yatılı kalıcak bayan birini arıyorum.
  İrtibata geçmek isteyen olur ise buradan yazar iseniz mail yolu ile irtibata gelebiliriz.

BİR YORUM YAZ