Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Açıktan Memur Alım İlanı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Açıktan Memur Alım İlanı

Milyonlarca adayı ilgilendirecek olan ve adayların merakla beklediği açıktan personel alımı yapacak olan kurumlardan bir tanesi de Gümrük ve Ticaret Bakanlığıdır. KPSS merkezi atamaların yapılacağı şu zamanlar da bazı kurum ve kuruşların açıktan devlet memuru alımı için yapılacak olan personel alımları ilana çıkmaktadır. Sene sonunun gelmesiyle birlikte kurum ve kuruluşların boş kalan ve açılacak olan kadroları için Devlet Personel Başkanlığı bildirmeleri ve bu netice sonucunda yapılacak olan personel alım sayısının belirlenmesi buna göre açıktan devlet memuru alımının temin edilmesi gerekmektedir.


Gümrük ve Ticaret Bakanlığına İlk Defa Yapılacak Atamalar Hakkında Yönetmeliği ile Tüketici Hakem Heyeti Raportörlüğü Yönetmeliği hükümleri uyarınca aşağıda sınıfı, genel ve özel şartları, atanacak görev yerleri ile sayıları belirtilen kadrolara sözlü sınav sonrası açıktan atama yapılacaktır.
Adaylarının başvuruları için  kurumsal internet sitesinde www.gtb.gov.tr yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir

Başvuru Tarihi : 30 Kasım 2015- 09 Aralık 2015
Sözlü Sınav Tarihleri : 01 Şubat 2016- 03 Mart 2016


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ