Genel Dahiliye Doktor Maaşları

Genel Dahiliye Doktor Maaşları

Genel dahiliye doktor maaşları, kamu ve özel sektör olmak üzere çalışma alanı vardır. Kamuda görev alan doktorlar yeni yasaya göre başka bir sağlık kurumunda görev alamazken, özel de çalışan doktorlar istedikleri hastanede çalışmakta özgürlerdir. Kendi işyeri olan doktorların maaş konusunda içine katmak biraz anlamsız olmaktadır. Çünkü çalıştırdığı hastaneye göre aylık geliri değişmektedir. Bu makalemizde kamu ve sektöre genel dahiliye doktoru olarak çalışan personellerin maaşlarını belirteceğiz.


Kamu kurumun da çalışan bir genel dahiliye doktoru ne kadar maaş alıyor diye sorduğumuzda ortalama bir ücret olarak 2.500 tl olmaktadır. Aynı zamanda sağlık kurumu çalışanları çeşitli sosyal imkanlardan yararlandığından ve hastane ve eczane gibi özel yaranlama hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ayrıca döner sermayeli bir hastane çalışan personel ise buradan da belirli bir miktarda ücret almakta ve bu da maaşlarına yansıtılmaktadır. Döner sermayeden hemen hemen 250 – 400 tl arasında bir ücret yansıtılmaktadır.

Peki özel sektörde çalışan bir dahiliye doktoru maaşından söz edecek olursak bu personeller ise 2.000 – 2.250 tl arasında bir ücret almaktadır. Burada çalışma koşulları ağır ve yoğun olduğundan dolayı kamu da çalışan bir personele göre gün daha yoğun geçmektedir. Aynı zamanda yoğunluğa göre mesai sistemi olduğundan biraz daha yorucu olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. muhittin dedi ki:

    Bu siteyi özel sektör hazırlamış olmalı!Baştan beklentiyi küçük tutun istiyor

    1. Ersin ÇELİK dedi ki:

      Doğru değerleri sunabilirseniz güncelleme yapabiliriz muhittin bey.

BİR YORUM YAZ