Gelir Uzmanı Maaşları Ne Kadar

Gelir Uzmanı Maaşları Ne Kadar

Gelir uzmanı olarak görev yapan personeller çeşitli kurumların harcama ve hesap kontrol yöneticis olarak görev yapmakta , aynı zamanda kurumların hesap incelemeleri durumlarında karşılaşılan ve Sayıştay için hazırlanan raporlar konusunda gerekli faaliyetleri yerine getirmektedirler.

Gelir uzmanları genel olarak kurumlarda hesap işleri ve harcamaların kontrol edilmesinde ve kurumların satıl alma ve doğrudan temin ile yapılan harcamaları konusunda çalışmalarını sürdürmektedirler. Ayrıca gelir uzmanları bankalarda ve bakanlıklarda da görev yaparak çalışma alanlarıda oluşturmaktadırlar.


Üniversite eğitiminden sonra çeşitli kurs ve eğitimlerde alarak bu konuda uzmanlaşarak çalışma ve atanma oranlarınıda arttırmaktadırlar. Kendi branşlarında kusursuz ve hesap incelemelerinde hataya yer olmadığı için çok titizlik ile çalışmalarını yürütmek zorundadırlar. Raporları hazırla konusunda ise kurumların çeşitli faaliyet ve yönetmelikleri için eğitimlerin alınması ve bunlara göre uygulanması gerekmektedir. Gelir uzmanlarının maaşları ise ortalama olarak 3.250 – 4.500 Tl ‘dir. Çalışma alanları ve faaliyet alanları geniş olduğundan çok çeşitli yerlerde iş bulma imkanları olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ