Estetik Cerrah Maaşları

Estetik Cerrah Maaşları

Estetik görünüşleri düzeltmek için cerrahi müdahale yapan uzman hekimdir. Bu bağlamda estetik cerrah maaşları ne kadar olduğunu bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Hekimler arasında en yaygın olan estetik uzmanlarıdır. Genellikle bayanlar tarafından tercih edilen, yüz gerdirme, kırışık giderme, botoks uygulamaları, dolgu uygulamaları, boyun ve dekolte bölgeleri, cilt gençleştirme, bölgesel incelme ve sıkıştırma tedavileri ile bir çok uygulama alanına sahiptir.

Hemen hemen herkes tarafından tercih konusu olan estetik artık çağımızın getirdiği hastalıklar sebebiyle kişilerin estetiğe olan ilgisi artmıştır. Artık günümüzde vücudun her bölgesi için yapılan estetik operasyonlar özellikle bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir.


Peki hiç düşündünüz mü bir estetik cerrah ne kadar maaş alır diye, bizde sizler için  bu araştırmayı yaptık ve estetik cerrah maaşları hakkında bilgi topladık. Estetik cerrah maaşları ortalama olarak 3.500 – 5.000 tl olarak değişmektedir. Aynı zamanda kendi yeri olan ve özel müşterisiyle birlikte iş yapan bir cerrah maaşı aylık 7.000 tl civarına yükselmektedir. Görüldüğü gibi çok yüksek rakamlara ulaşmaktadır aldıkları maaşlar. Sağlık sektöründe çalışmanın avantajlardan bir tanesi de budur işte , hem yüksek rakamlarda maaş almak hem de sağlık hizmeti sürekli olacağından personel alımlar devamlı ve düşük puanlar ile yapılmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. sema dedi ki:

  estetik doktoru olacam

 2. Gökay dedi ki:

  Cok iyi bir prof estetik cerrahi 30-40 bine ulasiyor mudur

 3. Gül dedi ki:

  5 yıllık eğitim almış diş hekimi maaşı 10.000-20.000TL. Estetik cerraha örnek plastik cerraha örnek verirsek 6 yıl tıp + 5 yıl uzmanlık. Aldıkları maaş 7000TL ve yorum “görüldüğü gibi çok yüksek rakamlara ulaşmaktadır aldıkları maaşlar”. Çok düşük değil mi?

  1. maaşları net dedi ki:

   burada verilen maaş seviyeleri minimum olarak belirlenmiştir. Net olarak şunu belirtelim, İstanbul gibi mega kentte estetik cerrah olan bir kişi rahat olarak diş hekimi maaşından kat fazla maaş almaktadır.

   1. mehmet dedi ki:

    evet çünkü iyi bir hastahanede iyi bir cerrah bunun parayı 10a 20e katlıyor

BİR YORUM YAZ