Erken Emeklilik Haberleri Son Durum

Erken Emeklilik Haberleri Son Durum

Uzun yıllardır çalışması yapılan erken emeklilik hakkında son görüşmeler yapılıyor. Eylül 2015 ayına girdiğimiz şu günlerde hangi mesleklere daha fazla yıpranma hakkı verileceği ve bu hakkın emeklilikte nasıl yansıması olacağını herkes tarafından merak konusu. Peki erken emeklilik hayali kuran 5 milyon kişi bu durumdan nasıl etkilenecek ? Erken emekli olmak için gerekiyor. İşte tüm o meraklı sorular ve yanıtları haberimizde…

Kısa zaman önce toplu sözleşme imzaları atıldı. Bu sözleşme kazanımından en çok sağlık çalışanları faydalanırken, yıpranma payları çalışmaların devam ettiği yönünde bilgiler geldi. Kamu çalışanları erken emeklilik yolunu açacak gelişmeler yaşandı. Bu göre hangi meslek dalı daha fazla yıpranma payı alacak ? bu payın gereklilikleri ne olacak. Çalışmaların devam ettiği ve Ocak 2016 yılında tam anlamıyla net kazanacağını belirtelim.


Sağlık Çalışanları Önemli Kazanım

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerin de elde edilen kazanımdan en çok sağlık personelleri yararlanacak. Bu kazanınım diğer kamu çalışanlarına yansıması için çalışmalar devam ediyor. Eylül de yapılması düşünülen toplantıda hangi sağlık personelinin ne kadar yıpranma payı verileceğine ve oranlarının ne olacağına dair bilgiler görüşülecek. Bu çalışmayı sağlıkçılar uzun yıllardır bekliyordu. Sonuçta bu sözleşmede ilgili madde geçti. Yetkiler 5 yıl için 1 yıl istediklerini belirtiler. Eğer bu sistem hayata geçerse, 30 sene çalışan bir sağlık personeli 24.senenin sonunda emekli olacak ve erken emeklilik yolu açılıyor.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ