Erbakan Hoca Unutulmadı

Erbakan Hoca Unutulmadı

Saadet Partisi kurucularından olan Necmettin Erbakan, mezarın başında anıldı. Ölümünün ardından dört yıl geçti. Şu andaki Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın da katıldığı ziyarette kabri başında dualar edilip, helva dağıltıldı.

Eski Başbakan, Türk siyasetçi, mühendis ve akademisyen kimliği ile bilenen merhum Necmettin Erbakan, kabri başında anıldı. Ziyaretçi Zeytinburnu Merkez Efendi mezarlığındaydı. Anma törenine eski siyasiler ve çok sayıda partili katıldı. Eski milletvekili Fetullah Erbaş, oyuncu Ahmet Yenilmez, milletvekili Temel Karamollaoğlu gibi isimlerin yanı sıra vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Törende konuşma yapana oyun Yenilmez : “Ben merhum Erbakan hocamızı, merhum başbakanımızı çok farklı algıladım. Ve bu ülkede, İslam aleminde bir itibarsızlaştırma faaliyeti varsa bunun ilk adımının merhum  başbakanımıza yapıldığına inanıyorum. Bu topraklar üzerinde bir neslin yetişmesi için ömür feda etti. Cumhuriyet tarihinin en başarılı iktidarlarından birine başbakanlık yaptı. Ben bugün sosyal medyada böyle bir şey paylaştım, 28 Şubat bir darbedir. O darbenin 3 yiğit mağduru vardı; birisi merhum başbakanımız Necmettin Erbakan hocamız, diğeri yiğit insan Muhsin Yazıcıoğlu ve diğeri de o dönemin İçişleri Bakanı Meral Hanımı” diye ifade etti.


Konuşmacılar arasında Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak söz alarak : “O diyordu ki İslamsız saadet olmaz. Sonra cihadsız İslam olmaz. Ekliyordu; şuursuz cihad olmaz. O ömrü boyunca bu şuur çerçevesinde hareket etti. Mekanı cennet olsun” ifadelerini sarf etti.


Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kamalak şunları sarf etti:

“Yazık ki Cumhuriyet tarihimiz darbelerle doludur. Milli irade hemen her 10 yılda bir darbeyle kesilmiştir. 27 Mayıs’ta rahmetli Menderes iki bakanıyla asıldı. 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat.  Bu darbeler içerisinde kanaatim odur ki en kanlısı olmasa bile en kirlisi 28 Şubat sürecidir. Çünkü 28 Şubat sürecini başlatanlar kendi kimlikleri ile ortaya çıkma cesaretini bile göstermediler. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir takım askerlerini maşa olarak kullandılar.”

Kamalak : “Ortalığı karıştırmak isteyenlere de fırsat vermedi. Kendisi, evlatları mesabesinde olan subayları ikna edebilmek için boncuk boncuk ter döktü, 9.5 saat iknaya çalıştı. Ama ülkede herhangi bir karışıklığa meydan vermedi. Hiçbir insanımızın burnunun kanamasına müsaade etmedi. Mısır’daki gelişmelerle 28 Şubat’ı karşılaştırdığımızda Erbakan hocamızın ne kadar vatanperver ne büyük bir devlet adamı olduğunu yakinen idrak etmiş oluruz diye düşünüyorum” dedi.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ