Enstitü Sekreteri Maaşı

Enstitü Sekreteri Maaşı

Üniversitelerde ve çeşitli kurumlarda görev alan Enstitü Sekreterleri olarak görev alan kişiler bağlı oldukları kurul için çeşitli toplantı ve bu toplanılar sonucunda yer alan raporu hazırlamada görevli kişilerdir. Enstitü kurulu için gerekli çalışmaların sağlanması ve idari, teknik, yardımcı hizmet personelleri arasında iş görevi koordinasyonu sağlamak yönetim ve gözetimleri yapmak ve gerekli gördüğü  durumlarda kurula raporları sunmak olmaktadır.


Ayrıca enstitü yerleşkesinde gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasında Müdüre yardımcı olur. Bu konuda gerekli güvenlik sistemleri ve techizat konusuda fikir edinmek ve güvenlik seviyesinin korunması ve önlemlerin alınması için kurulla birlikte toplantılar yapıp gerekli raporların aktarılması konusunda çalışmaları yapmaktır. Enstitü Sekreteri maaşları ise ortalama olarak 3.500 TL ‘ dir.

Enstüti sekrereti olabilmek için en az 4 yıllık bir fakülte bitirilmesi ve 10 yıllık bir hizmetinin bulunması gerekmektedir. Rektörün ataması ile göreve gelmektedir. Eğer atanacağınız kadro derecesi 1. veya 2. derecede işe 10 yıllık hizmet, 3. veya 4. derece ise 8 yıllık hizmet geçmişi gerektirecektir. Aynı zamanda ek gösteri yüksek bir kadro olup ek gösterge 3.600 TL civarında olmaktadır.

 


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ