Emniyet Müdürü Maaşları

Emniyet Müdürü Maaşları

Emniyet günümüzde kişilerin güven içinde bir arada yaşamasını sağlamaktadır. Polisler halkını korumakta, halkın refahını sağlamakta, halkın arasına oluşan sorunları en aza indirerek huzur refaha büyük katkıda sağlamaktadır.

Polisler günümüzde tüm bu işleri emniyette yapmaktadırlar. Emniyette yapılacak olan operasyonlar konuşulur ne yapılacağı kararları alınmaktadır. Başında buluna kişiye emniyet müdürü söylenmektedir.

Emniyet müdürü olabilmek için polis akademisini yüksek derece bitirmek gerekiyor. Polis meslek yüksek okulundan mezun olan bir polis amirlik için sınavlara girebildiği gibi görevinde yükselmek için lisans eğitimini tamamlaması gerekiyor. Genellikle polisler, açık öğretim ile farklı bir bölüm yazarak lisans eğitimlerini tamamlayıp maaşlarının yükselmesi hedeflemektedir. Ayrıca lisans fakültesini bitiren polisler içinde normal polisten sivil polisliğe geçiş gibi bazı değişikler de yaşanabilmektedir.


Emniyet müdürü bir il ve ilçede ki polislerden ve polisler ile ilgili tüm olanlardan sorumludur. Emniyet müdürlüğünde polis 2750 TL maaş alırken daha çok görevi ve yetkisi olan emniyet müdürünün maaşı 4.000 TL’ye yakın almaktadır. Polis maaşları kategorisinde incelediğimiz müdürler, kendi aralarında trafik, ilçe, il olarak sınıflara ayrılmaktadır. Kıdem ve mevkisine göre maaşının değiştiğini belirtelim.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ