Emekliye 13’üncü Maaş Yolda

Emekliye 13’üncü Maaş Yolda

Emekliye ek olarak yılda bir maaş fazla verilmesi için çalışmalar hız kazandı. Toplu sözleşme uyarınca promosyonların değerlendirilmesi ve kısa zamanda neticelenmesi bekleniyor. Eğer olumlu bir karar çıkarsa senelik bir maaş fazladan alacak olan emeklilerin gözü kulağı buradan gelecek haberde. SGK ile bankalar arasında anlaşma sağlanırsa brüt olarak maaşların ortalaması 100 ile 250 TL arasında aylık fark alınacak anlamına geliyor. Seçim öncesi bitirilmesi planlanan anlaşma şartlarının kamu oyuyla paylaşılması bekleniyor.Başta emekliler olmak üzere bir çok sosyal çevrenin bu görüşmelerden umutlu. Görüşmelerin hızlandırılıp tamamlanması planlanıyor.

900 TL olması bekleniyor

Kamu kurumlarında görev yapan personellerin promosyonları belli aralıklar alıyorlar. Genele baktığımız 2 veya 3 yıllık dönem içerisinde maaşı %60’a yakının alan memurlar ve kamu işçilerine sağlanan promosyon hakkı emeklilere de verilmesi gündemde. Sosyal Sigortalar Kurumu ve bankalar arasında sıkı pazarlıkların olduğu gündemde.


Emeklilere ödenen maaş miktarı yıllık bazda 120 milyar TL’dir.PTT içinde olmakla birlikte topladam 22 banka bu maaşları emeklilere ödüyor. Pastadan daha fazla pay almak isteyenler emeklilere özel hediye ve promosyonlar veriyor. İşte olay böyle olunca Çalışma Bakanlığı ve SGK devreye girdi. Emeklilere daha fazla para ödemesi için promosyon teklifinde bulundular. Bankalar ile aralarında ki görüşme devam ediyor. Emeklilerden yapılan açıklamalara göre promosyon verilmeli. Bazı kişilerin de kendi görüşleri : “Bizim paralarımızı bankalar kullanıyor. Ayrıca bize kredi kartı ve kredi vererek faiz de kazanıyor. Ama promosyon ödemiyor. Biz de promosyon almalıyız” ifadelerini kullandılar.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ