Emekliye 100 Lira Zam Geldi

Emekliye 100 Lira Zam Geldi

Emekli maaşlarında ki son gelişmeleri anlık olarak sizlere aktarmaya devam ediyoruz.  Ocak 2015’te maaşlar da %3’lük bir artış yaşanırken, Temmuz 2015’te Tüketici Fiyat Endeksinin vermiş olduğu enflasyon rakamları %6’yı geçerse ( %3+%3) emeklilerine cebine ekstradan enflasyon farkı ödenecek. Ayrıca kısa zaman önce Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan rakamlara göre Temmuz 2015 yılında verilen zamla birlikte 1000 TL altında olan emekliler için seyyanen 100 TL maaşlarına zam vereceklerini açıkladı.

Emekli maaşları buna göre en düşük olan 844 TL üzerinde Temmuz 2015 zammı eklenerek, 869.25 TL’ye yükseliyor. Seyyanen verilen bu zamla birlikte Ağustos 2015’ten itibaren 969.25 TL net olarak alabilecekler. Sonuç olarak enflasyonu olmadığını düşünürsek, emekliler Ocak, Temmuz ve seyyanen zam ile %3 + %3 + %5 (seyyanen verilen) toplamda %11.2 puanlık zam almış olacaktır.Buradan verilen rakamdan az maaş alırsanız, ilaç ve doktor kesintilerini incelemeniz gerekmektedir. Bu sayede net maaşınızı öğrenebilirsiniz. Eğer emekli maaşı ilaç kesintilerini bilmiyorsanız verdiğimiz linkten takip edebilirsiniz.


Ayrıca bağkur, skk ve memur emeklisi farkı olmaksızın verilen bu seyyanen zammı alabilmek için maaşınızın Temmuz 2015’te verilecek olan %3’lük zamda eklenerek ve enflasyon o dönemde yüksek olursa onlarda farkı ödediği halde 1000 TL’nin altında ise bu zammı alabilirsiniz. Bu verilen bir kere mahsus değildir. Maaşınıza gelecek sürekli zam olarak değerlendirebiliriz.
Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. tugba dedi ki:

    Bu ne ya verdikleri parayla kendilerini gecinsin dalgami geçiyorlar

  2. ahmet dedi ki:

    emekliler en az 1500 lira olması gerekiyor. geçim sıkıntısı var maglum

  3. ali dedi ki:

    biraz daha fazla zam verseniz çok iyi olacak

BİR YORUM YAZ