Emeklilere Bir Maaş İkramiye

Emeklilere Bir Maaş İkramiye

1 Kasım seçimlerinin yapılmasının ardında gözler kurulacak hükümete çevrildi. Hükümet kurma çalışmalarının başladığı şu tarihlerde ülkemiz için yapılacak olan değişikliklerin ve yeni kurulacak hükümetin başkanlarının ve bakanlarının seçilme hazırlığına girildiği şu dönemlerde mecliste hareketlilikler başladı.

Seçimlerin yapılmasının ardından yeni kurulacak olan hükümetin çeşitli seçm vaatlerini yerine getirme çalışmaları içerisine girildiği şu dönemlerde 2016 yılı için yapılacak olan değişikliklerin alt yapısı hazırlanmaktadır. Yeni yıla sayılı günlerin kaldığı şu zamanlarda yeni hükümetin yapacağı çalışmalar konusunda sizleri bilgilendireceğiz.


Seçim vaadlerinin paketinde yer alan emekliler için 2016 yılı zamları kapıdadır. Yapılacak olan zamlara sevinen ve artık senede bir defaya mahsus olmak üzere bir maaş ikramiye alacak olan emekler sevinçlerini gizleyemedi. Seçimle birlikte gelen açıklamalarda emeklilerin maaşlarında 100 – 250 TL arasında bir zam yapılacağı ve senede bir defa aldıkları maaş kadar bir ikramiye alacakları belirtilmiştir. Yani bir sene içerisinden on üç tam maaş alacak olan emekliler gelen bu haberlere sevindiler. Aynı zamanda sağlık harcamaları için yıl içerisinde hükümetten çalışma bekleyen emekliler hastane ve sağlık masraflarının düşürülmesi konusunda isteklerini duyurmaktadır. Bizlerde sizlere kısa zaman içersinde kurulacak olan hükümetin emekliler için ne gibi çalışmalar yapacağını açıklayacağız.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ