Elektrik Tekniker Maaşları 2017

Elektrik Tekniker Maaşları 2017

Elektrik teknikerleri kamu ve özel sektörde görevlerini icra etmektedir. Tekniker maaşları yıllara göre baktığımız zaman Hükûmetlerin vermiş olduğu %4 ve üzeri zamlarda birlikte artış göstermiş, ortalama piyasada görev alan personellerin maaşları 1950 TL olduğunu söylemek mümkündür. Elektrik teknikeri olarak ya özel sektör de görev yapabilir ya da kamuda görev yapabilir.

Kamu da yeni göreve başlayan bir elektrik teknikeri maaşı ortalama 3.000 tl civarındadır. Bu ücretin içinde asgari geçim indirimi ve yardım parası da bulunmaktadır. Aynı zaman da çalıştığı kurum ve kadro derecesi de maaşı belirleyen faktörlerden biri olduğundan biz sizlere ortalama bir ücret belirtmeyi daha uygun görmüş bulunmaktayız. Ayrıca şehir dışı görevi olarak görevlendirilen personellerin maaşına harcırah ücretleri de yansıtılmakta ve diğer ihtiyaçları da çalıştığı kurum tarafından karşılanmaktadır.


Peki özel sektörde çalışan bir elektrik teknikeri ne kadar maaş alıyor diye soracak olursak öncelikle çalıştığı firma burada çok önemli olmaktadır. Büyük ve kurumsal bir firmada çalışan personel maaşı 2.500 – 5.000 tl arasında değişkenlik göstermektedir. Fakat küçük çaplı ve çalışan sayısı az olan bir firma da çalışan personel maaşı ise 1.800 – 2.500 tl arasındadır. Görüldüğü üzere firmalar arasında bile hemen hemen 500 tl ye yakın bir maaş farkı ortaya çıkmaktadır. Kendini alanında uzman gören ve tecrübeli bir personel umarız kendi şartlarını taşıyan ve imkanları veren bir firma ile çalışsın.


Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisleri Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. Zafer dedi ki:

  Kurumsal bir şirket yani 2500 vermiyorlar teknikere o yüzden yazdım

 2. Zafer dedi ki:

  Ben elektrik teknikeriyim enerjisada çalışıyorum maaşım 1600 yol da içinde yolu cıkar 1475 TL veriyorlar (yıl 2017) yani asgari ücret hemen hemen

 3. mehmet mehmet dedi ki:

  bu maas yorumunu yapan tam bır sahtekar ıs verenlerın lejhıne maasları dusuk gostyermek amamclı ve tarflı pıyasada 2500 den assagı alan elektrık teknısyenı yok bu tecrube kendısını yetstrmısse 4 5 bınlerı bıle bulur ınsanları yanltmayın lutfen 1250 1500 dıyr teknıker dıyr vasıfsız ısvcı ne alıyr acaba asgarı ucret 1300 + agi =1500 zaten

  1. Ersin ÇELİK dedi ki:

   Bilgilendirme için teşekkürler Mehmet bey, maaş rakamları revize edilerek güncellenmiştir.

 4. ugurs dedi ki:

  Maaş kavramı özel/kamu ayrımından çok sektöre göre değişiyor.Bazı sektör ortalama maaşları (ambalaj mesela) diğerlerinden yüksek olabiliyor.Tekniker maaşlarının 1900 Tl altında olmaması gerekir bence.Ben özel sektörde 2450 tl net çalışıyorum mesai ile 4200-4500 tl alıyorum.Elektrik teknikeriyim.ama her sektörde bu maaşı alamazsın zaten beklemekte hata olur.Bir özeleştiri;Hata birazda iş arayan arkadaşlarda,kendimizi geliştirmiyoruz hala.okuldan çıkınca 2000 tl maaşla iş hayali kuruyoruz sanki isviçrede yaşıyormuşuz gibi.Bakın benim burda benim şefim müh. adam aysonu bana yatan para ile onunki arasında 1200 tl oynuyor.o daha düşük.bunun nedeni şu;benim 20 dk da yaptığım arızayı bu adam yurtdışından destek alarak 15 saatte yapıyor abartmıyorum gerçekten böyle.sonra karıma geçip müdür sensin benden fazla alıyorsun diyor.bende eline yankeskiyi verip o zaman bu arızayı sen çöz benden fazla al diyorum.bunu okyan müh. kızmasınlar ama ister2 ister 4 yıl oku iş birazda diğer yetenek ve tecrübeye kalıyor.

  1. ramazan dedi ki:

   kardeş çok doğru bir laf etmişsin bende aynısını söylüyorum alanımda yapamıycam iş yok kendinizi geliştirin ve en önemlisi meraktır. Merak olmayan bir tekniker okul bilgilerıyle kalmaya mahkumtur. Bizdede bir muh. var akşama kadar sudoku çözüyo başka bildiği bişiy yok devlet iyiki muhendis koşulu koymuş yoksa ne yapardı bilmem.

 5. Emre dedi ki:

  Elektrik teknikeriyim yeni mezunum kendimi geliştirmek ve çalışmak için acil iş arıyorum.
  Avrupa yakasında oturuyorum.

 6. Ufuk dedi ki:

  Üniversite mezunuyum elektrik bölümünü bitirdim tekniker olarak

 7. Ufuk dedi ki:

  Elektirik teknikeriyim ardahan kurumlarında is arıyorum

 8. Ercan dedi ki:

  Izmirde ofiste autocad proje cizimi yapacak eleman ariyoruz. 05382849527

 9. Yılmaz gündoğdu dedi ki:

  Ofis ve santiyede is arıyorum. 05436586057

 10. ilkinkaya dedi ki:

  bugün bir öğretmen farklı bir işte çalışsa haber oluyor, elektrik mezunlarının yarıdan çoğu kendi işini yapmıyor yık yok….

 11. YALÇIN dedi ki:

  Üniversite mezunuyum Elektrik teknikeriyim
  Acil is ariyorum

  1. Hasan akgun dedi ki:

   Anadolu yakasi ataşehir de firma ofisim gsm: 05425242556 teknikere ihtiyacım var

   1. Mahmut dedi ki:

    Ne teknikeri ben elektronik teknikeriyım yeni mezun oldum iş arıyorum yardımcı olur Musunuz

BİR YORUM YAZ