Elektrik Mühendisleri Maaşları 2017

Elektrik Mühendisleri Maaşları 2017

Elektrik mühendisliği bölümünü bitirip çalışma hayatına atılacak olan ve bu bölümü yeni tercih etmiş kişileri yakından ilgilendiren elektrik mühendisleri maaşları 2017 yılında ne kadar bir ivme gösterdi. Bu konumuzda güncel hayatta görev alan mühendislerden bilgiler edinerek sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Çeşitli kademeler görev alan elektrik mühendisleri mesleğin gereği ile olarak görevini icra etmektedir. İnsanlar elbette çalıştıklarının karşılığı olarak emeklerini almak isterler. Daha huzurlu ve ferah içinde yaşamak herkesin en doğal hakkı. Bazı mühendisler özel sektörde daha fazla maaş alırken, bazı mühendisler ise kamu da daha fazla maaş almaktadır. Kamu da görev alan mühendisler genellikle görev yaptığı kuruma göre maaş aldıklarını söyleyebiliriz.

Özel sektörde görev alan mühendisler bilgi ve tecrübelerine göre maaş aldıkları söylemek gerekir. Okuldan yeni mezun olan bir mühendis özel sektör de işe başlamasıyla birlikte en taban ücret ile başlarken, kamu görev alırken özel sektöre göre daha iyi ücretlerle işe başlamaktadır. Elektrik mühendisleri maaşları 2017 hakkında merak ettiklerinizi detaylı bir tabloda oluşturacağız.


Elektrik Mühendisleri Maaşları 2015

Elektrik Mühendisleri Maaşları 2016

Normal olarak 1300 liraya işe başlayan elektrik mühendisi var, 1500 liraya da işe başlayan vardır. Kamuda görev yapan elektrik mühendisleri ise ortalama 2600 ile 3000 arasında kuruma göre maaş almaktadır.Genel anlamda bir tablo oluşturarak sizlere başlangıç maaşları üzerinden bilgiler verdik. Burada kamuda görev alan mühendisler kitler de biraz daha fazla maaş aldıklarını belirtelim.

elektrik mühendisi maaşları 2015

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Enes dedi ki:

  Elektrik mühendisliği ne iş yapar ve hangi lisede vardır

 2. Emre YILDIZ dedi ki:

  Elektrik Mühendisliği adına güzel bir yazı olmuş. Özellikle yorumlarda sorulan sorularla ilgili detaylı bilgilere sitemden ulaşabilirsiniz.

 3. Mustafa dedi ki:

  Ben İTÜ’de elektrik mühendisliği bölümünde 1. Sınıfta okuyan bir öğrenciyim. Mezun olduktan sonra diyelim ki çalışacağım işin başlangıç maaşı 1500 TL..artırılması için ne kadar süre beklenmeli ve neler yapmak gerekir?
  Ayrıca mezuniyet deplomamda saf Elektrik Mühendisi diye yazılacak bu durumda iş ilanlarında elektrik-elektronik mühendisi aranıyor diye ilan eden kurumlarda işe alınma imkânına sahip olabilir miyim?

  1. Semih dedi ki:

   Merhaba bende itü elektrik 2009 mezunuyum diplomada ne yazdıgına bakılmaz sadece işverenin istediği özelliklere sahipsen yeterlidir. O yüzden mezuniyete değil gerçek hayatta yapmak istediğin sektör iş vs ile ilgili tecrübe edin. Gerekiyorsa tecrübe için git bedava part time çalış öğrenciyken, hayalperest hocaların etkisinden biraz olsun kurtulursun o zaman.
   Okuldaki yılları iyi değerlendirmek lazım okulda öğretilen tonla gereksiz şeyin yanında öğretilmeyende birçok şey vardır bunları öğrenmek lazım yönelmek istediğin işe göre değişir tabi. Özetle teknik tarafım güçlü olsun sadece yapanların yanında durup izleyen imza atan birkaç Excel doldurup maaş alan müh olmayayım istiyorsan tabi..

   1. Abdullah Onar dedi ki:

    Ben 12. Sınıf öğrencisiyim bu sene 15 bin sıralama yaparsam itü de mühendislik vermeyi düşünüyorum.15 bin sıralama ile TIP A da gidebilirim. Semin bey siz olsanız tekrar itü elektrik verirmisiniz

   2. Abdullah Onar dedi ki:

    Ben 12. Sınıf öğrencisiyim bu sene 15 bin sıralama yaparsam itü de mühendislik vermeyi düşünüyorum.15 bin sıralama ile TIP A da gidebilirim. Semin bey siz olsanız tekrar itü elektrik verirmisiniz .İTÜ Elektrik istiyorum. Ama okuduktan sonra şartlar nasıl bilmiyorum.

  2. K dedi ki:

   Performansa bağlı 3 sene dolmadan 5000 lira da alabilirsin

 4. melek dedi ki:

  Kübra elbette beyanlar da yapabilir. Okuma açısından arada hiçbir fark olmuyor, çalışırken de yalnızca çalışma alanları farklılık gösteriyor. Mesela erkek mühendis Şantiyede daha çok tercih edilirken bayan mühendisler ofiste tercih ediliyor. Bu bile firmadan firmaya degisiklik gösteriyor.

 5. kübra dedi ki:

  Elektrik ve makina mühendisliğini kızlar da yapabilirmi?
  hangisi daha iyi peki?

  1. maaşları net dedi ki:

   tabi ki yapabilir, bayanların en çok tercih ettiği bölümler arasında elektrik mühendisliği yer alıyor. Daha sonra makine mühendisliğini seçiyorlar.

 6. Melisa dedi ki:

  Bana yardım eder misiniz???? benim fen ödevim TÜBİTAK sergisine gidecek bana Elektirik mühendisliği ile ilgili bütün bilgileri atar mısınız????

  1. Harun dedi ki:

   YGSden 180 barajını geç sonrasında lysden 350civarı al yada 300 al okulun puanıyla 350lere gelebilir bu karne ortalamana göre değişir.Gözün yükseklerdeyse kendini zorla 450 al gir itü veya daha iyi fakültelere KEYFİNE BAK.Odtü,itü mezunlarının iş bulmaması imkansız gibi bişey iş bulamamak için birinin seni silah zoruyla tehdit etmesi gerekir heralde yada senin istememen 😀

BİR YORUM YAZ