Ekstra 5 Bin Kadro Geliyor

Ekstra 5 Bin Kadro Geliyor

ÖZEL HABER – Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilmesi planan kadro ve görevler için ekstra olarak 5 bin kişi daha eklendi. Buna göre Doğu ve Güneydoğu da terör olaylarından ötürü sağlık personelleri ciddi şekilde etkilenmiştir. Buna göre Sağlık Bakanlığı mecburi hizmet süresi sonra eren doktorlar için görev sürelerinin uzatılması ve 5 bin hekim için zorunlu kadro verilmesiyle ilgili çalışmaları başlattı. ” Çakılı Kadro” statüsüyle ekstra 5 bin kişilik sağlık personeli kadro ayrıldı.  Hizmetin mecburi olarak Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yapılması için böyle bir düzenlemeye gidildiği belirtildi.


Son zamanlar tırmanan şiddet ve terör olaylarının en çok sağlık çalışanlarını etkilendiği söylemek mümkün. Bakanlıktan bu olaydan dolayı harekete geçerek, yeni kadro talebini hazine ve ekonomi bakanlıklarına iletti. Çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre bir süre içinde neticelenmesini bekliyoruz.

Bu alınacak personeller 4924 sayılı kadroya istinaden alınacağı belirtildi. Yani iş başı yapacak personeller, kritik bölgelerde çalışacak. Alacakları maaşlar ise diğer meslektaşlarına göre kat kat fazla olacak. Böylece döner sermaye ve düşük ücret gibi şeylerin olmayacağını düşünürsek, bu kadrolara taleplerin fazla olacağı tahmin ediliyor. Hastası olsa olmasa da ücretlerini alacaklar. Sosyal imkanların da olacağı bu kadroların önümüzde ki günlerde net detayları ortaya çıkacaktır.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ