Ekimin İlk Günün Faturası Ağır Oldu

Ekimin İlk Günün Faturası Ağır Oldu

Dün sabah saatlerinde evleri önünde saldırıya uğrayan silahlı kuvvetler personelleri hayatlarını kaybetti. Yaşanan bu olaydan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri, operasyon emri vermiş, hızlı bir şekilde operasyon başlatılmıştı. 01 Ekim 2015 tarihinde Nusaybin’de PKK örgüt mensupları askerlerimize saldırı düzenledi. Saat 11 civarında olan bu olayda askerlerimiz şehit düşerken, 2’si ağır 5 asker ve bir geçici köy korucusu yaralandığı ifade edildi. Yapılan tüm sağlık çalışmalarına rağmen 1 askerimiz şehit düşmüştür. Çatışmadan sonra bir teröristte öldürerek ele geçirildi.


Nusaybin’de bu sıcak saatler yaşanırken bir acı haberde Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinden geldi. Askeri konvoyuna uzaktan kumandalı patlayıcı ile saldırın PKK’lı grup bir askerimizin şehit düşmesi sebep oldu. Uzaktan kumandalı patlayıcı tesiri büyük olması sebebiyle yararlananlar oldu. Bir askerimizin durumunda ağır olduğu, ajanslara düşen bilgiler arasında.

Sonuç itibariyle Ekim’in ilk günü ağır oldu. Cizre’de teröristler tarafından yaklaşık 3 hafta önce saldırıya uğrayan ve GATA’da tedavi gören Emre Akbaş’da bugün hayatını kaybetti. Ekim’in ilk gününün faturası Türkiye, tam 5 şehit verdi.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ