Eğitime “Abide” Geliyor

Eğitime “Abide” Geliyor

Yeni eğitim sisteminde değişikliklerin ard arkası kesilmiyor artık. Yeni Şubat atamalarından itibaren hayaya geçirelecek olan projelere bir yenisi daha eklendi. Öğrenciler için Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi ‘ABİDE’ diye projemiz geliyor. Öğrencilerin sene içindeki durumlarının tesbit edilip eksik kalan yerlerde takviye programların eklenmesi ve bu eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılması mahiyetindedir.


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı , “Ölçme, Değerlendirme Genel Müdürlüğümüz ilk model sınav uygulamasını yaptı. Çok da başarılı sonuçlar aldı. Açık uçlu soruları da kullanarak yapıyoruz” ifadelerini kullandı.  13 milyarı iki bütçe döneminde harcarsak bütün okullarımızı en fazla 34 öğrencili dersliklerle donatmış ve tekli eğitime geçmiş de oluruz, dedi.

Proje kapsamında yer alan sistemde bakanlığın öğretmen sayısını arttırması hedeflediği ve mecvut duruma göre değerlendirme yaparak 95 bin öğretmene ihtiyacı olduğunu, proje içinde de ders anlatan öğretmen ve sınav yapan öğretmeleri ayıracağız, bu çalışmada öğrencilerin daha verimli olmasını sağlayacağız ve gelişmiş ülkelerin eğitim seviyesini yakalayacağız.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ