E-Ticaret Uzmanı Maaşları

E-Ticaret Uzmanı Maaşları

E ticaret sektörünün ülkemizde 2006 yılından beri hızlı bir ivme göstermesi, kısa süre de bunca yol kat etmesi bu mesleğe olan ilgiyi arttırdı. Merak edilen e ticaret uzmanı maaşı hakkında bilgiler vermeyi hedefliyoruz. E ticaret sisteminde satıcılar, masrafların az olması ve bir çok müşteriye kolay ulaşması sebebiyle tercih ediyor. İnsanlar ise oturduğu yerden kolaylıkla alışveriş imkanı veriyor. Alıcı ile satıcı memnun bir şekilde alışveriş yapıyor.

E ticaret sistemini kontrol eden, yazılımın güvenliğini alan ve gerekli grafik entegreleri yapan kişilerinin geneline e ticaret uzmanı denir. Başka bir tabir ise, sistemin internet üzerine satışını sağlayan, reklam, giderler, muhasebesi gibi bir çok yönlerini kontrol eden kişiye denilmektedir. Her iki tanımda bir birine yakın olsa, sistem uzmanı demek tamamı ile kontrolü elinde tutan, anlık müdahale kolaylık yapabilen kişidir.


E ticaret uzmanları maaşı sektörün ihtiyacı doğrultusu ile yükselişe geçmiştir. Bu işi yapabilmek için bilgisayar mühendisliği veya bilgi işlem teknolojileri gibi bölümlerde mezun olmak gerekiyor. Ortalama maaşları ise çalıştığı yere değişiklik göstermektedir. Başlama maaşı olarak 2100 – 3500 TL arasında değişken olduğu, bilgi ve tecrübenize göre yüksek maaş alabileceğiniz bir sektördür.Günümüz şartlarında, güzel maaş ve geleceği olan bir meslektir…


Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisleri Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. xx dedi ki:

    e-ticaret uzmanı olarak çalışıyorum. 2500 tl maaş alıyorum.

BİR YORUM YAZ