E Nabız Ne İşe Yarıyor

E Nabız Ne İşe Yarıyor

E Nabız Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu, vatandaşlarının sağlık sorunlarını yakından takip edilmesi yapılan bir uygulama diyebiliriz. 2015 yılının ilk aylarında hizmete başlayan bu sistem ardından büyük modernizasyonu getirdi.

Vatandaşlara kolaylık oluşturması amacıyla sisteme giren e nabız sayesinde tüm yurtların sanal ortamda takibi yapılmaktadır. Sisteme kayıtlı olan kullanıcılarına en son ne zaman muayene olduğunu, doktorlarına hangi ilaçları yazdırdığını, sağlık tesisi ziyaretleri, reçeteleri, hastalıkları, raporları ve kısacası sağlığına dair tüm araçları buradan inceleyebilme ve takip edebilme fırsatı sunuyor. Ayrıca sistem üzerinden online olarak organ bağışı yapılabiliyorsunuz.

Sistem üzerinden hastalıklarınızı takip edebiliyorsunuz.En son kullandığınız ilaçlar, 112 acil servise not düşme gibi bir çok yenilik var. Sizlerde bu uygulamayı yakından incelemek için https://enabiz.gov.tr/ internet sayfasına göz atmayı unutmayın.


E Nabız ile Kolay Kan Bağışı

E nabız sistemin getirmiş olduğu yeni bir uygulama ise, online olarak bağlı olduğunu ilde ki kan bağış noktalarını görebilmek. Sisteme kayıtlı olan kullanıcılar, sitenin sol bölümünde bulunan kan bağışı sekmesinden ilinde Kızılay tarafından yapılan kan bağışı toplama merkezlerini ve hangi tarihler arasında olacağını görebilmektedir.

e nabız kan bağışı

e nabız kan bağışı

 


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ