Doktor Net Maaş

Doktor Net Maaş

Halk arasında doktorlar genelde kendilerini beğenmiş asık suratlı olarak bilinir. Ama bilmezler ki doktorlar hastalardan ve hasta yakınlarından daha büyük bir acı çekerler. Biz onların bu yönlerinden şikayet ederken onlar bize hizmet için 6 yıl okuyup gecelerini gündüze kattıklarından, uzmanlaşmak için yıllarını harcadıklarından, belki fazla iş tutkunu oldukları için çocuklarıyla ilgilenemediklerinden hatta bir çoğunun yıkılan evliliklerinden hiç bahsetmezler. İşin duygusal yanını bir kenara bırakacak olursak doktorlar 6 yıl eğitim alıp tıp fakültesinden mezun olduktan sonra pratisyen hekim olarak göreve başlarlar. Pratisyen hekimler doktorlar arasında en az maaş alanlarıdır. Uzmanlaşmak isteyen diğer hekimler ise Tıpta Uzmanlık Sınavı’na hazırlanıp belki bu uğurda yıllarını harcarlar. Uzman doktorların 2015 yılındaki maaşları temmuz zammından sonra 4.524 lira, normal doktorların maaşları temmuz zammından sonra 3.734 lira olarak belirlendi.


Hastaneden hastaneye değişmekle birlikte döner sermaye ile beraber doktor maaşları 3000 lira ile 7000 lira arasında değişmektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. ceyda dedi ki:

  Ben doktor olmak istiyorum doktorluk meslegi hep ayri dallara ayrılıyo yani bu ne doktoru ki ortalama falan mi yoksa maaşları

 2. Türker dedi ki:

  Bu kadar okuyup ta bu kadar cahil, kibirli ve kendini bir h** ****n insan kesimi başka bir meslek dalında yoktur herhalde. Tıp fakültesinde insanlara yukardan bakmayı, herşeyi herkesten daha iyi bildiklerini sanmayı öğretiyorlar sanırım. Sizlerde toplumda hizmet sınıfının bir parçasısınız kardeşim. Çöpçüden, postacıdan, müzisyenden, inşaat işçisinden daha değerli değilsiniz.

  1. ibo dedi ki:

   Aynen kardesim.Malesef cok kibirliler.D*** yemekte haklilar

  2. selim dedi ki:

   ben bu görüşe katılmıyorum her doktor aynı değildir. mesleğinin hakkını verenlerde var.

   1. AsSel dedi ki:

    Katılıyorum ?

BİR YORUM YAZ